Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Proškolení studentů k projektu Inovace a podpora praxí VŠPJ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Proškolení studentů k projektu Inovace a podpora praxí VŠPJ."— Transkript prezentace:

1 Proškolení studentů k projektu Inovace a podpora praxí VŠPJ

2 Obsah  Informace o projektu  Cíle projektu  Portál Moje praxe jako základní nástroj  Profil studenta  Profil partnerské firmy  Význam projektu pro studenta  Jak se začlenit do projektu  Závěr  Kontakty

3 Informace o projektu  Projekt Inovace a podpora praxí VŠPJ – Je financován z projektu Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Partnery jsou: Kraj Vysočina Krajská hospodářská komora Statutární město Jihlava Úřad práce Jihlava Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

4 Informace o projektu  Projekt Inovace a podpora praxí VŠPJ přináší větší přehlednost a více šancí pro studenty. – Zásadní inovací je změna obsahu teoretické výuky i obsahu praxí podle potřeb trhu práce, – důsledkem bude zvýšení flexibility, kreativity a adaptability absolventů VŠPJ.

5 Cíle projektu 1.Být hlavním místem pro veškeré údaje o kontaktech týkajících se praxí studentů a poptávek firem. 2.Propojit zpracování bakalářské práce s praxí studentů a jejich budoucím uplatněním na trhu práce. 3.Být hlavním přehledným informačním místem pro studenta ohledně praxí a bakalářské práce 4.Inovovat teoretickou výuku na základě poznatků z praxí a požadavků na trhu práce. 5.Digitalizace dosavadních papírových agend a zajištění větší flexibility procesu praxí.

6 Portál MojePraxe.cz jako základní nástroj  Hlavním nástrojem projektu je portál MojePraxe.cz – Umožňuje studentům vytvářet vlastní profesní profily ke kterým budou mít přístup partnerské firmy. – Zároveň studenti uvidí aktuální nabídku praxí od těchto firem a mohou na ní reagovat. – Všechny nové nabídky a aktualizace profilů se zobrazí přímo na hlavní stránce portálu. – Propojení s Facebookem VŠPJ vám umožní vaše nové zkušenosti sdílet s ostatními.

7 MojePraxe.cz

8 Profil student  Váš profil jeho provedení a pravidelné aktualizace, jsou klíčové pro to, aby si vás všimly firmy a ti, kteří hledají talenty.  Profil by měl proto růst s vámi a zobrazovat vaše nové dovednosti absolvované praxe a kurzy.

9 Profil studenta 1.fáze

10 Profil studenta – 2.fáze

11 Profil partnerské firmy  Každá partnerská firma portálu má právo nahlížet do profilů studentů – Využívat tyto informace pro výběr studentů na praxe a brigády. – Pracovat s profily v rámci Talent a HR managementu. – Publikovat své aktuální nabídky. – Aktualizovat svůj profil.

12 Ukázka profilu firmy 1.fáze

13 Ukázka profilu firmy-2.fáze

14 Význam projektu pro studenta  Získání dobrého přehledu o trhu práce v regionu.  Možnost navázání dlouhodobého partnerství s budoucím zaměstnavatelem.  Možnost vybrat si téma bakalářské práce ideální pro budoucí povolání.  Propojit své studium a praxi s budoucí profesní kariérou.

15 Jak se začlenit do projektu 1.Navštivte www.mojepraxe.czwww.mojepraxe.cz 2.Proveďte registraci dle pokynů 3.Založte si svůj profil 4.Sledujte dění na portálu 5.Aktualizujte svůj profil – Vaše aktualizace se vždy zobrazí na hlavní stránce

16 Jak se začlenit do projektu  Na adrese  www.mojepraxe.cz www.mojepraxe.cz – do 12/2012 zde bude umístěna dočasná mikrostránka projektu s možností registrace a dalšími informacemi pro studenty.

17 Informační mikrostránka

18 Informační video

19 Závěr  Portál MojePraxe.cz je tu pro vás.  Je to služba se všemi 5P pro studenta:  PŘEHLED – získáte přehled o klíčových firmách v celém regionu.  PRAXE - Vaše praxe dostane smysl pro Vaše studium.  PRÁCE – Snadno najdete vhodné téma své „bakalářky“.  PREZENTACE – Váš profesní profil poroste s Vámi.  POZICE – Cíleně pracujete na svém budoucím uplatnění. Portál Moje praxe spojuje: Vaše studium - Vaší praxí – Vaší bakalářskou práci – Vaší budoucí pozici.

20 Kontakty  Portál praxí/mikrostránka: www.mojepraxe.cz www.mojepraxe.cz  kontakt: podpora@mojepraxe.cz

21 DĚKUJEME ZA POZORNOST ODPOVĚDI OTÁZKY


Stáhnout ppt "Proškolení studentů k projektu Inovace a podpora praxí VŠPJ."

Podobné prezentace


Reklamy Google