Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

STEM 18.3.2003 Které souvislosti vstupu do EU veřejnost nejvíce zajímají? Nejnovější data STEM tisková zpráva ze dne 18.3.2003.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "STEM 18.3.2003 Které souvislosti vstupu do EU veřejnost nejvíce zajímají? Nejnovější data STEM tisková zpráva ze dne 18.3.2003."— Transkript prezentace:

1 STEM Které souvislosti vstupu do EU veřejnost nejvíce zajímají? Nejnovější data STEM tisková zpráva ze dne

2 STEM Citovaný výzkum STEM byl proveden na rozsáhlém reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech února Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovědělo celkem 1422 občanů.

3 STEM Které informace o změnách po vstupu do EU veřejnost nejvíce zajímají? Především informace o změnách v každodenním životě. Nejvíce se lidé zajímají o změny v sociální oblasti, chtějí vědět, jaký vliv bude mít vstup do EU na životní úroveň, zdravotní péči a důchodové zabezpečení. Většinu veřejnosti také zajímá, jak bude po začlenění do unie probíhat boj proti kriminalitě a korupci.

4 STEM Změny po vstupu do EU s nejvyšší mírou zájmu

5 STEM Zájem o informace z oblasti rodinné politiky, řešení problémů chudých lidí, životního stylu, kultury a systému vzdělávání je v populaci patrný, ovšem již méně naléhavý. Informace o rodinné politice prošly nejvýraznější změnou a přitáhly k sobě více pozornosti než ve výzkumu před dvěma lety. Zájem o všechny zkoumané tématické okruhy se posiluje s rostoucí úrovní dosaženého vzdělání. Jedinou výjimkou jsou informace o situaci chudých lidí, které jsou obzvláště důležité pro lidi se základním vzděláním.

6 STEM Změny po vstupu do EU se střední mírou zájmu

7 STEM Jen vlažný zájem projevují lidé o informace z kultury, podnikání, zemědělství a moderních technologií. Mladší lidé se o podnikání a moderní technologie zajímají poněkud více než starší generace.

8 STEM Změny po vstupu do EU s nízkou mírou zájmu

9 STEM Všechny sociální skupiny obyvatel se shodují na tom, že je nejvíce zajímají změny v životní úrovni po vstupu do EU. Různé skupiny zajímají celkem logicky především jejich vlastní specifické problémy: Studenty zajímají informace o změnách v systému vzdělávání a životním stylu. Naopak nezajímá je vývoj v zemědělství, důchodovém zabezpečení a situace chudých. Důchodci se zajímají především o změny v důchodovém zabezpečení a v organizaci zdravotní péče. Minimální zájem projevují o podnikání, moderní technologie a kulturu.

10 STEM Podnikatelé jsou zaujati změnami v podnikatelské oblasti a důsledky vstupu pro boj s kriminalitou. Málo je zajímají změny v zemědělství, kultuře a situace chudých lidí. Ženy v domácnosti se zaměřují na informace o rodinné politice, zdravotní péči a boji proti kriminalitě. Zaměstnanci se zajímají především o změny zdravotní péče, důchodového zabezpečení a boje proti kriminalitě. Nezaměstnaní se zaměřují na informace o řešení problémů chudých lidí a organizaci zdravotní péče.


Stáhnout ppt "STEM 18.3.2003 Které souvislosti vstupu do EU veřejnost nejvíce zajímají? Nejnovější data STEM tisková zpráva ze dne 18.3.2003."

Podobné prezentace


Reklamy Google