Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obyvatelstvo – věková struktura  ve vyspělých státech se postupně zvyšuje životní úroveň obyvatel → prodlužuje se délka života; díky menší porodnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obyvatelstvo – věková struktura  ve vyspělých státech se postupně zvyšuje životní úroveň obyvatel → prodlužuje se délka života; díky menší porodnosti."— Transkript prezentace:

1

2 Obyvatelstvo – věková struktura  ve vyspělých státech se postupně zvyšuje životní úroveň obyvatel → prodlužuje se délka života; díky menší porodnosti a poklesu úmrtnosti populace stárne  v málo rozvinutých státech je vyšší porodnost a nižší délka života

3 řešení  rozdělení obyvatelstva podle věku: 1. předproduktivní věk – do 15 let 2. produktivní věk – od 15 do 60-65 let 3. postproduktivní věk – nad 65 let  produktivní skupina: osoby ekonomicky aktivní (pracující) a osoby ekonomicky pasivní (studenti, ženy v domácnosti, nezaměstnaní, invalidní důchodci)

4  věková pyramida: grafické znázornění věkové struktury populace


Stáhnout ppt "Obyvatelstvo – věková struktura  ve vyspělých státech se postupně zvyšuje životní úroveň obyvatel → prodlužuje se délka života; díky menší porodnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google