Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Které přírodní podmínky považuješ za vhodné? Podívej se na obrázky a uveď typy krajin, které se v Evropě vyskytují. Ukaž na mapě oblasti jejich rozšíření.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Které přírodní podmínky považuješ za vhodné? Podívej se na obrázky a uveď typy krajin, které se v Evropě vyskytují. Ukaž na mapě oblasti jejich rozšíření."— Transkript prezentace:

1 Které přírodní podmínky považuješ za vhodné? Podívej se na obrázky a uveď typy krajin, které se v Evropě vyskytují. Ukaž na mapě oblasti jejich rozšíření.

2

3

4

5

6

7  příznivé přírodní podmínky  NS částečně již vyčerpány  populace – nízká porodnost, vysoká střední délka života, nízká kojenecká úmrtnost, vysoká životní úroveň  60% obyv. ve službách, vyspělý průmysl, intenzivní zemědělství, vysoce funkční doprava  společné historické kulturní kořeny a tradice

8  kulturní odlišnosti (jazyky, národnosti, náboženství)  ekonomická úroveň klesá od západu k východu

9 MODRÝ BANÁN = HLAVNÍ EVROPSKÁ ROZVOJOVÁ OSA  začíná ve střední Anglii, prochází Nizozemím a Belgií, dotýká se severní Francie, postupuje podél Rýna(včetně Porúří) do Švýcarska dále směřuje do severní Itálie  největších koncentrace obyvatelstva, finančních prostředků a průmyslu v Evropě


Stáhnout ppt "Které přírodní podmínky považuješ za vhodné? Podívej se na obrázky a uveď typy krajin, které se v Evropě vyskytují. Ukaž na mapě oblasti jejich rozšíření."

Podobné prezentace


Reklamy Google