Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EU peníze školám Registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.0670 Název projektu Inovace školství Šablona - název Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EU peníze školám Registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.0670 Název projektu Inovace školství Šablona - název Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím."— Transkript prezentace:

1 EU peníze školám Registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.0670 Název projektu Inovace školství Šablona - název Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT ČísloIII/2 Zpracoval Petr FaltusICT 1 Název produktu Návody Jak zvýšit výdrž baterie notebooku Číslo produktu 18 Použito 10.2.2011 Základní škola, Znojmo, Mládeže VY_32_ZAZNAM_ICT1.18

2 Návody Jak zvýšit výdrž baterie notebooku.

3 Výdrž baterie notebooku patří mezi jeho nejkritičtější vlastnosti, a to především při práci v terénu. Základní možností úpravy jsou takzvaná schémata napájení. Existuje však i řada praktických nástrojů, které vám pomohou získat z notebooku maximum. I kromě nich však můžete značně prodloužit výdrž baterie notebooku správným nastavením ve Windows a používáním svého přenosného počítače. Jak na to?

4 1. Volba správného jasu Pokud notebook používáte ve dne, měli byste jas mít vyšší než v noci. Neznamená to však, že jej musíte vytáhnout až na maximum, spíše volte hranici podle aktuální intenzity osvětlení. Jestliže s notebookem v noci pracujete velice často a potřebujete si na klávesnici posvítit například i na cestách, můžete si pořídit speciální malou lampičku. Zapojuje se do USB portu a malá LED dioda poskytne přesně to potřebné světlo.

5 2. Nepotřebné Wi-Fi I když si to možná ani neuvědomujete, velice často máte zapnuté bezdrátové Wi-Fi připojení, aniž byste ho vyloženě potřebovali. Problém je ale v tom, že také to vám zbytečně snižuje aktuální kapacitu baterie, dokonce i v případě, kdy připojeni nejste, ale notebook „pouze“ hledá případně dostupné bezdrátové sítě. Pokud tedy chcete ušetřit co možná nejvíc dostupné energie baterie, měli byste bezdrátové připojení vypnout.

6 3. Vlastní plány napájení Trojice základních plánů napájení v některých případech nemusí vyhovovat vašim potřebám na možnosti výkonu a výdrže baterie, proto systém Windows (Win7) dovoluje, abyste si vytvořili vlastní. V takovém případě následujte příkaz Start | Ovládací panely | Hardware a zvuk | Možnosti napájení. V nově otevřeném okně levým tlačítkem myši klepněte na odkaz Vytvořit schéma napájení a přepínačem zvolte některý z již existujících plánů napájení, který se nejvíce podobá tomu, který si přejete vytvořit.

7 3. Vlastní plány napájení

8 4. Vypínání pevného disku Spotřeba pevného disku při jeho provozu není zanedbatelná, proto můžete u libovolného plánu napájení nastavit vypnutí pevného disku po určité době nečinnosti. Při dalším požadavku se pak samozřejmě zase zapne. Pro nastavení stačí, abyste při úpravách plánu následovali možnost Změnit pokročilé nastavení napájení a poté v seznamu klepnutím na tlačítko + u položky Pevný disk tuto skupinu voleb rozbalili. V části Vypnout pevný disk po klepnutí na číselný údaj nastavíte dobu, po jaké se má pevný disk automaticky vypnout.

9 5. Pozastavení USB V dialogu s pokročilými nastaveními plánu máte možnost vypnout USB rozhraní. U konkrétního plánu můžete toto omezit díky položce Nastavení pozastavení zařízení USB, opět jak pro případ napájení z baterie, tak ze sítě.

10

11 Zdroj:http://digitalne.centrum.cz


Stáhnout ppt "EU peníze školám Registrační číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.0670 Název projektu Inovace školství Šablona - název Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím."

Podobné prezentace


Reklamy Google