Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Téma měsíce: Kniha-můj přítel Téma měsíce: Kniha-můj přítel Školní družina ZŠ Na Smetance Praha 2 měsíc Březen Po dlouhé a studené zimě se všichni radujeme.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Téma měsíce: Kniha-můj přítel Téma měsíce: Kniha-můj přítel Školní družina ZŠ Na Smetance Praha 2 měsíc Březen Po dlouhé a studené zimě se všichni radujeme."— Transkript prezentace:

1 Téma měsíce: Kniha-můj přítel Téma měsíce: Kniha-můj přítel Školní družina ZŠ Na Smetance Praha 2 měsíc Březen Po dlouhé a studené zimě se všichni radujeme z příchozího jara. Začínají přípravy jarního úklidu. Slunce budí všechno ze zimního spánku a do přírody se vracejí veselé zvuky probouzejícího se ptactva. Třídy mění barvy z modré a bílé na zelenou a žlutou. Březen je měsícem knihy a k tomu směřovala také naše činnost. Prohlubovali jsme si vědomosti v oblastech literatury, zeměpisu, vlastivědy a přírodovědy. Ve všech třídách probíhaly různé vědomostní soutěže, kvízy a besedy. Po dlouhé a studené zimě se všichni radujeme z příchozího jara. Začínají přípravy jarního úklidu. Slunce budí všechno ze zimního spánku a do přírody se vracejí veselé zvuky probouzejícího se ptactva. Třídy mění barvy z modré a bílé na zelenou a žlutou. Březen je měsícem knihy a k tomu směřovala také naše činnost. Prohlubovali jsme si vědomosti v oblastech literatury, zeměpisu, vlastivědy a přírodovědy. Ve všech třídách probíhaly různé vědomostní soutěže, kvízy a besedy.

2 Hrajeme si,vyrábíme, odpočíváme 1.odd. 2.odd. A.Smutná D.Brandnerová Vědomostní soutěž: „ Co už vím“. Obsahem soutěže byla témata z různých oborů: Věda a technika, přírodověda,kultura,dějiny,sport. Každý test obsahoval 10 otázek. Za každou správnou odpověď získal soutěžící1 bod. Nejvyšší počet byl 60 bodů. Nejvíce správných odpovědí bylo z oblasti Přírody. Průměrný počet na jednoho soutěžícího byl 40 b. Výsledky soutěže: 1.místo Marek Hasík 57 bodů 2.místo Ema Tréglová 54 dobů 3.místo Eliška Průšová 47 bodů Děti nelenily ani ve výtvarné činnosti. Kvíz: Obecné znalosti ( 3.a 4.tř.) Znalosti byly ze všech oblastí přiměřené věku dětí. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější: 1.Jakou barvu má karotka? ( Oranžová) 2.Kolik minut má hodina? (60min.) 3.Z čeho se dělá tvaroh? ( Z mléka ) 4.Po které straně chodníku by měli chodit chodci? ( Po pravé) 5.Doplň rčení:“Krade jako ……. (Straka) Z patnácti otázek nejvíce zodpověděla Nela Čížková- 14bodů Bodový průměr byl 10 bodů,což je lepší průměr. A co vyráběly? Například :

3 Zájmová činnost výtvarný kroužek dramatický kroužek Anna Smutná Božena Raabová Jarní květiny - koláž Jarní květiny - koláž Velikonoční vajíčko Velikonoční vajíčko Téma: Slušné chování mezi kamarády. Na první hodině jsme si povídali, jaký je rozdíl mezi dobrým a špatným kamarádem. Pomocí loutek jsme si vytvořili negativní atmosféru a učili jsme reagovat na danou situaci. V příštích hodinách jsme se zaměřili na dětskou četbu, povídání o spisovatelce Boženě Němcové.

4 Poznáváme své město 4.3. Muzeum hl.m.Prahy Výstava obrazů Pravěk Děti si prohlédly stálou expozici historické Prahy od pravěku až do roku Na toto téma byla ve školním družině vyhlášená soutěž O nejlepší obrázek z pravěku Staroměstská radnice- podzemní chodby Staroměstská radnice patří mezi naše nejvýznamnější architektonické památky, a proto i my jsme chtěli,aby děti věděly o její historii. Prohlídkou muzea a podzemních chodeb si mohly blíže představit život lidí v středověké Praze Podskalské muzeum Výtoň Prohlídka muzea je věnována historii plavení dřeva. Loutka „Vašek“ se strejdou Františkem provedli děti a zazpívali si s nimi plaveckou písničku. Nakonec dostaly plavecký list Velikonoce v MŠ Na Smetance Výstava velikonočních prací se dětem velice líbila. Byla inspirací blížících se jarních svátků.


Stáhnout ppt "Téma měsíce: Kniha-můj přítel Téma měsíce: Kniha-můj přítel Školní družina ZŠ Na Smetance Praha 2 měsíc Březen Po dlouhé a studené zimě se všichni radujeme."

Podobné prezentace


Reklamy Google