Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jarní prázdniny ve školní družině 6.-10. 2. 2012 Zdeňka Chaloupková Naďa Vaníková Naďa Vaníková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jarní prázdniny ve školní družině 6.-10. 2. 2012 Zdeňka Chaloupková Naďa Vaníková Naďa Vaníková."— Transkript prezentace:

1 Jarní prázdniny ve školní družině 6.-10. 2. 2012 Zdeňka Chaloupková Naďa Vaníková Naďa Vaníková

2 Ptáte se, co mají tyto zvláštní obrázky společného se školní družinou a jarními prázdninami? Patří k nim :o) Jeden den prázdnin jsme se totiž s dětmi vydali do Technického muzea. V muzeu jsme si prohlédli spoustu zajímavých expozic. Dokonce jsme si mohli vyzkoušet, jak se telefonovalo starým telefonem. Ale nejvíc jsme si užili v Technické herně. Pan průvodce nám vysvětlil jak zde vystavené exponáty fungují. A potom jsme si je mohli sami vyzkoušet, sami se rozhodnout, se kterými si budeme hrát. :o)

3

4

5

6

7

8 A protože k prázdninám patří i trocha dobrodružství, další den jsme se vypravili do zimní přírody. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli náš plán vyjde, ale počasí nám přálo. Silné mrazy trochu polevily a od rána se na nás smálo sluníčko. A tak jsme mohli vyrazit. Šli jsme po stopách historie. Již ve škole jsme si prohlíželi mapy a plánovali trasu. Naší první zastávkou byly Staré Zámky. Z jejich okraje jsme zjistili, že stará hradiště se opravdu stavěla na vysokých kopcích. A také jsme viděli protější ostroh, na kterém stával Horákovský hrad. K němu směřovala naše další cesta.

9 Pohled ze Starých Zámků směrem k Horákovskému hradu. Lze rozeznat přístupovou cestu k hradu.

10 Podle pověsti prý byla kdysi obě hradiště spojena koženým mostem. Kdo ví, jestli to tak mohlo být… Jeho pozůstatky nikdo nenašel. My jsme ale pod Horákovským hradem našli ohniště, a tak jsme se pokusili rozdělat oheň. Povedlo se. :o)

11 Než jsme se stihli u ohýnku posilnit, přemohla nás zima. A tak jsme upustili od dobývání hradu a raději se vydali na cestu k domovu. Jako Švédové od brněnských hradeb. :o)


Stáhnout ppt "Jarní prázdniny ve školní družině 6.-10. 2. 2012 Zdeňka Chaloupková Naďa Vaníková Naďa Vaníková."

Podobné prezentace


Reklamy Google