Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade Konference Exportního klubu „Marketing a firemní komunikační politika“ 8. března 2004 Ing. Jitka Hanzlíčková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade Konference Exportního klubu „Marketing a firemní komunikační politika“ 8. března 2004 Ing. Jitka Hanzlíčková."— Transkript prezentace:

1 Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade Konference Exportního klubu „Marketing a firemní komunikační politika“ 8. března 2004 Ing. Jitka Hanzlíčková Generální ředitelka CzechTrade S námi napnete plachty!

2 Role marketingu a firemní komunikační politiky „Marketing je příliš důležitý na to, aby se o něj staralo pouze marketingové oddělení“ David Packard, spoluzakladatel firmy Hewlett – Packard Inc. S námi napnete plachty!

3 Firemní komunikační politika  Globální strategie  Lokální taktika „Všechno, co zákazníci vidí, přizpůsobujeme místním podmínkám. To ostatní globalizujeme“ Firma Royal Ahold obchodní řetězec S námi napnete plachty!

4 Možnosti podpořené prezentace v zahraničí  Katalogové výstavy  Prezentace českého průmyslu  Společná prezentace v zahraničí  Přímá účast firmy na veletrhu  Prezentace vývozních aliancí Založte i Vy vývozní alianci na podporu svého exportu! S námi napnete plachty!

5 Budujme vlastní značky  Private Label  Brand Management  Posilování úlohy vlastních firemních značek  Trend ke sjednocování značek  Co-branding S námi napnete plachty!

6 Neopakujme cizí chyby!  Chyby podniků podle Philipa Kotlera  Konkrétní zkušenosti klientů CzechTrade Co můžeme společně udělat pro Váš úspěch na zahraničních trzích ? S námi napnete plachty!

7 Děkuji Vám za pozornost Ing. Jitka Hanzlíčková Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade Dittrichova Praha 28 Tel.: Fax: S námi napnete plachty!

8 Podpora CzechTrade v roce 2005  Zakládání oborových exportních aliancí aliance „Czech Water Alliance“ aliance „Czech Power Team“ aliance „Czech Biomass Team“ aliance „ICT“ aliance „NBC“ aliance „Česká dobývací technika“  Dotační schéma na podporu vývozu, Marketing v rámci OPPP pro vývozce - MSP, dotace na marketingové aktivity  Program „Aliance“ v roce 2005 Alespoň 3 firmy – právnické osoby Podpora společných marketingových aktivit S námi napnete plachty!

9 Zahraniční kanceláře Belgie (Brusel) Brazílie (Sao Paolo) Čína (Šanghaj) Dánsko (Kodaň) Egypt (Káhira) Francie (Paříž) Chorvatsko (Záhřeb) Indie (Bombaj) Irsko (Dublin) Itálie (Milán) Rusko (Moskva) Rusko (Petrohrad) Srbsko a Černá hora (Bělehrad) Španělsko (Madrid) Švédsko (Stockholm) Turecko (Istanbul) Ukrajina (Kyjev) USA (Chicago) Velká Británie (Londýn) S námi napnete plachty! Kanada (Toronto) Litva (Vilnius) Lotyšsko (Riga) Maďarsko (Budapešť) Německo (Hamburk) Německo (Kolín n. R.) Nizozemsko (Rotterdam) Polsko (Varšava) Rakousko (Vídeň) Rumunsko (Bukurešť) Rusko (Jekatěrinburk)

10 S námi napnete plachty! Regionální zastoupení S cílem zpřístupnit služby agentury je vytvořena, ve spolupráci s hospodářskými komorami, síť 14 regionálních informačních míst CzechTrade.

11 S námi napnete plachty! Regionální konzultanti Základní informace o nabízených službách CzechTrade poskytují regionální konzultanti. Příslušného konzultanta lze nalézt na internetové adrese: Exportní záměr klienta je řešen vždy individuálně ve spolupráci se zahraničními kancelářemi CzechTrade.

12 S námi napnete plachty! Nabídka služeb

13

14 S námi napnete plachty! Nabídka služeb pro exportéry Nabídka služeb agentury reflektuje připravenost klienta na export a průřezově představuje kroky, se kterými může CzechTrade pomoci. Exportní úspěch Individuální podpora v zahraničí Poradenství a vzdělávání Exportní informace

15 S námi napnete plachty! Nabídka služeb pro exportéry Služby pro začínající exportéry Úvodní konzultace Exportní vzdělávání Portál Publikace Služby spojené se vstupem na nový trh Informační služby zahraničních kanceláří Exportní příležitosti (aktuální on-line databáze informací ze zahraničích trhů) EZI

16 S námi napnete plachty! Nabídka služeb pro exportéry Vyhledávání nových zákazníků Asistenční služby zahraničních kanceláří Vyhledání obchodních kontaktů Zjištění bonity firmy Doplňkové marketingové služby Prezentace v zahraničí (veletrhy, katalogové prezentace, oficiální účasti) Program Marketing (OPPP) Prospekce trhu Exportní klub CzechTrade


Stáhnout ppt "Česká agentura na podporu obchodu/CzechTrade Konference Exportního klubu „Marketing a firemní komunikační politika“ 8. března 2004 Ing. Jitka Hanzlíčková."

Podobné prezentace


Reklamy Google