Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z www.zspraslavice.cz Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice Autor: Mgr. Eva Fojtíková Název DUM: VY_32_INOVACE_168 Název sady: Prvouka pro 3. ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2061 Anotace: Materiál je určen k procvičení učiva o společných znacích života rostlin, zabývá se dýcháním a výživou rostlin. Prezentace byla vytvořena pro práci s interaktivní tabulí nebo dataprojektorem a obsahuje animaci. Datum: 18.1. 2013

2 Základní společné znaky živých organismů 1. dýchání 2. přijímaní vody a potravy 3. vylučování odpadních látek 4. rozmnožování 5. růst a vývoj

3 Znaky života rostlin 1.Dýchání rostlin Rostliny dýchají svými listy ve dne i v noci. Rostliny dýchají podobně jako člověk. Při dýchání spotřebovávají _________ a vylučují __________. Nakresli obrázek rostliny(kopretiny slunečnice, zvonku…), jak dýchá.

4 Výživa Při výživě rostliny přeměňují látky, které jsou součástí neživé přírody, na látky, které jsou součástí živé přírody. Tato přeměna probíhá jen v tělech zelených rostlin. Rostlina k výživě (přeměně látek) potřebuje: 1.vodu a v ní rozpuštěné živiny 2.zelené barvivo (má je ve svém těle – zeleň listová = chlorofyl) 3.světlo (rostliny se vyživují jen ve dne) 4.oxid uhličitý - odebírají ze vzduchu (z vody) Při této přeměně rostliny uvolňují do vzduchu kyslík. Jsou jediným zdrojem kyslíku na Zemi!

5 Doplň __________ ______ barvivo Na linky doplň, co rostlina ke své výživě potřebuje a co uvolňuje ze svého těla.

6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z www.zspraslavice.cz Zdroje: Obrázky: (1)[cit. 2013-18-01]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Plants.gif?uselang=cs


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Fojtíková. Dostupné z Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA Přáslavice."

Podobné prezentace


Reklamy Google