Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

L OS PRONOMBRES DEL OBJETO DIRECTO Osobní zájmena předmětu přímého Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Šimonková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "L OS PRONOMBRES DEL OBJETO DIRECTO Osobní zájmena předmětu přímého Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Šimonková."— Transkript prezentace:

1 L OS PRONOMBRES DEL OBJETO DIRECTO Osobní zájmena předmětu přímého Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Šimonková. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

2 PROJEKT MŠMT Název projektu školyVybavení odborných učeben moderními technologiemi Registrační číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0432 Anotacelos pronombres del objeto directo e indirecto Klíčová slovame, lo, se, la, te, las, … Předmětšpanělský jazyk AutorMgr. Eva Šimonková Jazykšpanělský jazyk Druh učebního materiáluprezentace, výklad, pracovní list Potřebné pomůckyPC, interaktivní tabule Cílová skupinažáci střední školy Druh interaktivityvýklad pomocí prezentace, procvičení Zdrojeseznam viz poslední strana

3 P OPIS : Po vysvětlení problematiky a uvedení příkladů následuje procvičení. Žáci se vyjádří. Následuje kliknutí a poté se objeví správné řešení.

4 O SOBNÍ ZÁJMENA PŘEDMĚTU PŘÍMÉHO ( OSOBNÍ ZÁJMENA VE 4. PÁDĚ ) 1. ME (MĚ) NOS (NÁS) 2. TE (TEBE) OS (VÁS) 3. LO (HO, VÁS) LOS (JE, VÁS) LA (JI, VÁS) LAS (JE, VÁS)

5 STOJÍ PŘED SLOVESEM. No me escuchas.Neposloucháš mě. ¿Lo quieres ver?Chceš ho/to vidět? ¿La quieres ver?Chceš ji vidět? ZA SLOVESEM V INFINITIVU (někdy) A V KLADNÉM ROZKAZU, … ¿Quieres verlo?Chceš ho vidět? ¿Lo quieres ver? Chceš ho vidět? Tienes que decirlo.Musíš to říct. Lo tienes que decir.Musíš to říct.

6 Sejde-li se předmět ve 3. a 4. pádě, je nejdříve 3. a pak 4. pád. Proč mi to říkáš?¿Porqué me lo dices? Nechci ti to říct.No quiero decír telo. Nechci ti to říct.No te lo quiero decir. Řekni mi to. Dí melo. Neříkej mi to. No me lo digas.

7 POZOR Pokud se sejde 3. a 4. pád a 3. pád je vyjádřen zájmenem ve 3. osobě (LE, LES), tak se LE, LES mění na SE. LE, LES SE No SE LO digas No LE LO digas. No quiero decír SELO.No quiero decírleslo.

8 T RANSFORMA LAS FRASES : Juan / traer / las bebidas / a nosotros. Juan nos las trae. yo/enviar / la carta/a Juan Yo se la envío. usted/comprar / el coche / a la chica. Usted se lo compra. vosotros / preparar / bebidas / a los invitados Vosotros se las preparáis. Pepe / no dar / la mano / a sus amigas. Pepe no se la da.

9 ustedes / decir / la verdad/a mí Ustedes me la dicen. los estudiantes / entregar / los papeles / a la profesora Los estudiantes se los entregan. el camarero / servir / el helado / a los niños El camarero se lo sirve. yo/decir / las mentiras / a vosotros Yo os las digo. Susana / traer / el informe / para mí Susana me lo trae.


Stáhnout ppt "L OS PRONOMBRES DEL OBJETO DIRECTO Osobní zájmena předmětu přímého Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Eva Šimonková."

Podobné prezentace


Reklamy Google