Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OBLAST UDĚLOVÁNÍ LICENCÍ. Žádost právnické osoby pro každou smlouvu, jejímž předmětem je obchod s VM podle § 2 odst.1 nebo. Žádosti a dokumentace § 14.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OBLAST UDĚLOVÁNÍ LICENCÍ. Žádost právnické osoby pro každou smlouvu, jejímž předmětem je obchod s VM podle § 2 odst.1 nebo. Žádosti a dokumentace § 14."— Transkript prezentace:

1 OBLAST UDĚLOVÁNÍ LICENCÍ

2 Žádost právnické osoby pro každou smlouvu, jejímž předmětem je obchod s VM podle § 2 odst.1 nebo. Žádosti a dokumentace § 14 odst. 2 Žádost o udělení licence podle § 14 odst. 2 Obsahově odpovídá ustanovení § 15 odst. 3ustanovení § 15 odst. 3 - Musí být doložena (§ 15 odst. 5): * návrhem smlouvy nebo uzavřenou smlouvou s přesnou specifikací VM a uvedením jeho množství * dokladem o konečném užití * dalšími údaji identifikujícími VM

3  u významného VM závazné stanovisko MO ČR s uvedením výrobních čísel vojenské techniky (i pro sběratelské účely). V případě, že počet techniky je 10 ks a více, žadatel dodá seznam výrobních čísel v elektronické formě e-mailemvýznamného VM  při vývozu může EUC nahrazovat mezinárodní dovozní certifikát (IIC) vystavený odpovědným státním orgánem země vývozu  při dovozu do ČR může být také IIC vystavený LS MPO na žádost podnikatele.IIC IIC platí 6 měsíců ode dne vydání  při vývozu VM, není-li žadatel jeho výrobcem, doklad o nabytí vyváženého VM  kolková známka v hodnotě 1 000,- Kč. Nemusí být u služeb v hodnotě 1,- Kč (vývoz či dovoz VM pro účely výstav, předvedení, reklamací a bezúplatného vývozu a dovozu vzorků – § 104 zákona č. 634/2004 Sb., O správních poplatcích)

4 podle Žádost o udělení licence podle § 14 odst. 3 Obsahově odpovídá ustanovení § 15 odst. 4§ 15 odst. 4 V případě obchodu s VM, kdy ZSP mají sídlo v určitém členském státě EU, lze požádat o udělení licence pro tento stát, i když koneční uživatelé mají sídlo a ke konečnému užití VM dojde v kterémkoli členském státě EU Seznam povoleného VM je stanoven ve vyhlášce č.332/2009 Sb. příloha č. 3příloha č. 3 Tzv. „souhrnná“ licence V případě obchodu s VM, kdy ZSP mají sídlo v určitém členském státě EU, lze požádat o udělení licence pro tento stát, i když koneční uživatelé mají sídlo a ke konečnému užití VM dojde v kterémkoli členském státě EU Seznam povoleného VM je stanoven ve vyhlášce č.332/2009 Sb. příloha č. 3příloha č. 3 Tzv. „souhrnná“ licence

5 Značení licencí A – dovoz zboží nebo služeb za úplatu B – vývoz zboží nebo služeb za úplatu C – dovoz zboží nebo služeb bezúplatně D – vývoz zboží nebo služeb bezúplatně N – dovoz zboží nebo služeb v rámci EU P – vývoz zboží nebo služeb v rámci EU S – dovoz a vývoz zboží nebo služeb s pohybem přes území ČR Y – dovoz a vývoz zboží nebo služeb bez pohybu přes území ČR Licence typu S a Y: Lze uplatnit, když se nemění počet ani druh zboží.

6 § 5 odst. 2 zákona č.38/1994 Sb. Vojenským materiálem se rozumí i služby poskytované v souvislosti s vojenským materiálem, zejména provádění oprav, úprav, jakož i poskytování informací, vysílání a přijímání odborníků za účelem výzkumu, vývoje, konstrukce, výroby, úprav, oprav, údržby, použití a ovládání vojenského materiálu.

7 Vzory žádostí o udělení licence Vzor obecně Podle § 15 odst. 3 písm. h) bod 1 a 3 (dovoz nebo vývoz) Podle § 15 odst. 3 písm. h) bod 2 a 4 (dovoz a vývoz) Podle § 14 odst. 3 (EU)

8 http://www.mpo.cz/dokument55903.html Udělování licence k provádění zahraničního obchodu s vojenským materiálem

9 Kontakty


Stáhnout ppt "OBLAST UDĚLOVÁNÍ LICENCÍ. Žádost právnické osoby pro každou smlouvu, jejímž předmětem je obchod s VM podle § 2 odst.1 nebo. Žádosti a dokumentace § 14."

Podobné prezentace


Reklamy Google