Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Talíř a příbory Pravo-levo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Talíř a příbory Pravo-levo."— Transkript prezentace:

1 Talíř a příbory Pravo-levo

2 NAŠI KAMARÁDI SKŘÍTKOVÉ PRŮVODCI VZDĚLÁVACÍMI OBLASTMI
Dítě a jeho psychika Dítě a svět Dítě a společnost Dítě a ten druhý Dítě a jeho tělo Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

3 Maminka na stůl položila talíř, ale příbor musíš připravit ty.
Určitě budeš potřebovat vidličku. Patří doleva nebo doprava?

4 A co nůž? Patří vlevo, vedle vidličky nebo vpravo?

5 A co kdyby maminka uvařila polévku, kam si připravíš lžíci?

6 A kam patří lžička na zákusek nebo zmrzlinu
A kam patří lžička na zákusek nebo zmrzlinu? Vpravo, vlevo nebo snad nad talíř? Výborně, je prostřeno…

7 Použité zdroje obrázků
Kresby skřítků jsou použity se svolením autorek Yvety Šteruské a Marie Kádnerové.

8 Materiály, pomůcky a technické vybavení
Dotyková obrazovka, připojená k PC Didaktický kufřík - KUMUČ (dětské nebo normální nádobí a příbory) Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 Práce s interaktivním výukovým materiálem
Metodický postup Děti postupně umísťují příbory na správné místo. Zároveň s prezentací si mohou chystat příbory z dětské kuchyňky a navázat hrou „na restauraci“. Očekávání a cíle Děti procvičí znalosti sebeobsluhy při stolování Práce s interaktivním výukovým materiálem Na každém snímku jsou kulatá tlačítka. Z nich děti vybírají správné umístění pro příbory. Pokud se dotknou špatného kolečka, zesvětlá. Při dotyku na správné se na dané místo přesune příbor. Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

10 Prvky polytechnické výchovy
Vzdělávací oblast – DÍTĚ A JEHO TĚLO (BIOLOGICKÁ) Vzdělávací podoblast - SEBEOBSLUHA Dosažené konkretizované výstupy – používat příbor Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

11 Cíle polytechnické výchovy
Vnímat vliv techniky na společnost a přírodu Směrovat děti k získávání základních pracovních dovedností a návyků Chápat postavení techniky a technických oborů v životě lidstva jako devízu Učit děti základním poznatkům o technice Vést děti ke kooperativnímu hodnocení a sebehodnocení Podpořit rozvoj myšlenkového potenciálu dětí Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "Talíř a příbory Pravo-levo."

Podobné prezentace


Reklamy Google