Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aritmetická posloupnost

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aritmetická posloupnost"— Transkript prezentace:

1 Aritmetická posloupnost
Předmět: MATEMATIKA Ročník: 3. ročník čtyřletého maturitního oboru Autor: Mgr. Dagmar Válková Aritmetická posloupnost Anotace: Prezentace slouží jako pomůcka k výkladu učiva aritmetická posloupnost Po seznámení s teorií následují řešené příklady určené jak k výkladu, tak k procvičování. Materiál je možno využít pro přímou výuku i pro samostudium. Klíčová slova: Aritmetická posloupnost, diference, vztahy v aritmetické posloupnosti. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Válková Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR.

2 Digitální učební pomůcka
Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/ Šablona: IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Sada: 2 Číslo materiálu: VY_42_INOVACE_MG3_23

3 Aritmetická posloupnost

4 Posloupnost se nazývá aritmetická, právě když existuje takové číslo ,že pro každé platí rekurentní vztah: d – diference: Vztah pro n-tý člen: Vztah pro libovolné 2 členy, kde Vztah pro součet prvních n členů: Grafem aritmetické posloupnosti je vždy množina izolovaných bodů, které leží na téže přímce!

5 Určete prvních pět členů aritmetické posloupnosti:

6 Určete prvních pět členů aritmetické posloupnosti, je-li dáno:

7 V aritmetické posloupnosti je dáno:

8 Určete první 4 členy aritmetické posloupnosti:

9 Určete první 4 členy aritmetické posloupnosti:

10 Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR.
Použité zdroje 1. HUDCOVÁ, M., KUBIČÍKOVÁ, L. Sbírka úloh z matematiky pro SOŠ, SOU a nástavbové studium. 2. vydání. Praha: Prometheus, s. ISBN ODVÁRKO, O., CALDA, E., KOLOUCHOVÁ, J., ŘEPOVÁ, J. Matematika pro SOŠ a studijní obory SOU. 6. část. 2. vydání. Praha: SPN, s. 3. [online]. [cit ]. Dostupné z: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Dagmar Válková Financováno z ESF a státního rozpočtu ČR.


Stáhnout ppt "Aritmetická posloupnost"

Podobné prezentace


Reklamy Google