Kopaná – průběh hry hry se účastní dva týmy po 11 hráčích na hřišti obdélníkového tvaru na jehož kratších stranách jsou branky hru řídí hlavní rozhodčí,

Slides:

Základní pohybový systém

Pravidla fotbalu-OFSAJD
Fotbal Fotbal (z anglického football, foot=noha, ball=míč), též kopaná, je kolektivní míčová hra, která je nejpopulárnějším kolektivním sportem na světě.
Luboš Charvát KTV FPE ZČU v Plzni 2013
ZMĚNY V SOUTĚŽÍCH PŘÍPRAVEK. Motto:,,Neberme dětem radost ze hry, oni nám to vrátí“ Proč změny v soutěžích přípravek?  zapojení všech hráčů do hry 
Pravidla ledního hokeje Změny 2010 ukládání trestů, návraty hráčů z TL.
ÚMYSLNÁ HRA RUKOU Pravidlo 12
Herní systémy Zásadní způsoby vedení hry celého družstva v útoku a v obraně, s předem vymezenými úkoly jednotlivcům, skupinám hráčů i celému družstvu po.
Předmět: Teorie sportovních her (KUT/SHT)
FLORBAL.
HrušCup 2008 – pravidla kroket 1. Hrací plocha 1. Hrací plocha Terén kam je možno umístit branky a kolíky - trávník, hřiště, antuka, les. Hráč při hře.
Zpracoval: Mgr. Aladár Dančo
Herní princip ve sportovní přípravě dětí Licence B
R2R2 R1R1 Základní pohybový systém nejkratší cestou, pokud je to možné, pokračovat přímo za branku nebát se být více v hřišti SPRÁVNĚ Schéma.
BASKETBAL.
STREETBALL.
Digitalizace výuky Příjemce
Fotbal.
Ultimate Frisbee „létat je tak snadné“.
Pravidla hry Základní informace  Hřiště je lepší oplocené, s jasným vyznačením půlící čáry  Počet hráčů: 2, 4, maximálně 6  Typ hřiště: malé - např.:
Systematika fotbalu.
Pravidla „Upravená verze“ (Zpracováno pro použití v soutěžích řízených PVS)
Americký fotbal NFL.
Fotbal pro 2 Nová hra na trhu 2013 Přenosná zábava Pro všechny věkové kategorie Vynikající reklama.
Fotbal.
Kopaná - pravidla hrací plocha má tvar obdélníku, délka hřiště je 90 – 120 m, šířka je 45 – 90 m hrací plocha je vyznačena bílými čarami, středová čára.
RINGO PRAVIDLA HRY ZŠ HORŠOVSKÝ TÝN 1.Cíl hry:
Orbis pictus 21. století Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu.
HrušCup 2008 – pravidla kubb. Hrací pole je obdélníkového tvaru o rozměrech 5 x 8m. Na kratších stranách hřiště jsou umístěny špalky (vojáci, kubbs),
HÁZENÁ.
RINGO 1.
SOFTBALL 1.
CURLING.
Prezentace pro borce Trenéři: Kulatka, Kain FK Brandýs-Boleslav roč FK Brandýs-Boleslav roč Březen 2010.
Basketbalová pravidla
VOLEJBAL 1.
Pravidla volejbalu, rozhodčí
Filozofie změn  reakce na rychlý vývoj hry;  důraz na plynulost hry;  utkání mají být co nejzábavnější, bezpečná, férová a pochopitelná hráči, trenéry,
PYRAMIDA Celá čísla.
REUVEN VIROVNIK, přeložil Mgr. Robert Vyklický
Fotbal Doc. PaedDr. Jan Štumbauer, CSc. Projekt: Cizí jazyky v kinantropologii, reg. č.: CZ.1.07/2.2.00/
Elektronické učební materiály - … stupeň Předmět Autor: Mgr. Roman Havlíček Elektronické učební materiály – II. stupeň Tělesná výchova 1.1 Brennball.
Korfbal Ročník: 4. Vzdělávací obor: Tělesná výchova Tematický okruh: Netradiční sportovní hry Téma: Korfbal - pravidla Jméno autora: Mgr. Tomáš Vacek Vytvořeno.
Indiaca Ročník: 4. Vzdělávací obor: Tělesná výchova Tematický okruh: Netradiční sportovní hry Téma: Indiaca - pravidla Jméno autora: Mgr. Tomáš Vacek Vytvořeno.
Elektronické učební materiály - … stupeň Předmět Autor: Mgr. Roman Havlíček Elektronické učební materiály – II. stupeň Tělesná výchova 1.1 Goalball.
Vznik volejbalu * Springfild, stát Massachusetts (USA) * Kanada, Indie, Jižní a Strední Amerika * Japonsko (pan Ohmori) * Čína. V Asii v 16,12,9 hráčích,
Interpretace basketbalového učiva pro jednotlivé lekce Druhá lekce – základy součinnosti v útoku a v obraně (90 minut – interpretace učiva, praxe) Tento.
Lední hokej Doc. PaedDr. Jan Štumbauer, CSc. Projekt: Cizí jazyky v kinantropologii, reg. č.: CZ.1.07/2.2.00/
Část 3 – ROZHODČÍ A JEJICH POVINNOSTI. 300 – Určení rozhodčích rozhodčí na hřišti – systém dvou rozhodčích (oba stejné pravomoci) – systém tří rozhodčích.
Ročník: 3. Vzdělávací obor: Tělesná výchova Tematický okruh: Sportovní hry Téma: Házená – průpravné hry Jméno autora: Mgr. Renata Kynzlová Vytvořeno dne:
Transkript prezentace:

Kopaná – průběh hry hry se účastní dva týmy po 11 hráčích na hřišti obdélníkového tvaru na jehož kratších stranách jsou branky hru řídí hlavní rozhodčí, který je vybaven píšťalkou, a jeho 2 asistenti, kteří na delších stranách hřiště signalizují praporkem hlavnímu rozhodčímu některé prohřešky proti pravidlům fotbal se hraje kulatým míčem, kterým hráči pohybují driblováním, přihrávkami a střelbou na soupeřovu branku

Kopaná – průběh hry II. smyslem hry je získat míč pod svou kontrolu a vstřelit gól do soupeřovy branky fyzický kontakt mezi soupeři je dovolen, ale pravidly výrazně omezen hra probíhá plynule, přerušována je pouze při porušení pravidel hraje se 90 minut hrubého času (čas běží i v přerušené hře)

Kopaná – průběh hry III. hra je rozdělena na dva poločasy dlouhé 45 minut s patnáctiminutovou přestávkou před zahájením druhého poločasu si mužstva vymění strany rozhodčí může nastavit na konci obou poločasů čas navíc jako kompenzaci za zdržení hry vlivem porušení pravidel po skončení druhého poločasu je vítězem to mužstvo, které vstřelilo více gólů

Kopaná – průběh hry IV. pokud obě družstva obdržela stejný počet gólů, končí utkání remízou v každém mužstvu je jeden hráč určen jako brankář; má odlišnou barvu dresu a v okolí své branky může chytat míč rukama v mužstvu jsou dále podle funkcí ještě obránci, záložníci a útočníci

Kopaná – průběh hry V. brankář: jeho úkolem je zabránit soupeři vstřelit branku obránce má za úkol zastavit soupeřův útok záložníci se pohybují uprostřed hrací plochy a podle potřeby se zapojují do obrany i útoku, tzv. „tvoří hru“ mužstva útočníci mají za úkol zakončovat útočné akce a střílet góly za družstvo odpovídá trenér, který určuje taktiku družstva a rozdělení hráčů na jednotlivé posty

Kopaná – průběh hry VI. trenéři pobývají v blízkosti postranní čáry ve vymezeném prostoru, aby mohli udílet pokyny hráčům na hřišti součástí družstev jsou rovněž náhradníci, kteří mohou na pokyn trenéra střídat hráče na hřišti počet střídajících hráčů je omezen na 3 včetně brankáře; v neoficiálních utkáních se střídá podle dohody obou trenérů