Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba příspěvková organizace Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba příspěvková organizace Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba příspěvková organizace Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 Název projektu: Rozvoj vzdělanosti Číslo šablony: III/2 Datum vytvoření: 13. 5. 2013 Autor: Mgr. Pavel Navrátil Určeno pro předmět: Informační a komunikační technologie Tematická oblast: Práce se standardním aplikačním programovým vybavením textový editor Obor vzdělání: Masér sportovní a rekondiční (69-41-L/02) 2. ročník Název výukového materiálu: Uživatelské prostředí Popis využití: Výukový materiál s úkoly pro žáky s využitím dataprojektoru, notebooku Čas: 15 minut VY_32_INOVACE_ICTM23660NAV

2 UŽIVATELSKÉ PROSTŘEDÍ Motto: Aby se mi lépe pracovalo…

3 PŘÍKLADY z praxe Zvyk je železná košile Jaký si to uděláš, takový to máš… Tady to znám – pracuji rychleji a lépe Vlastní nastavení šetří čas a nervy

4 Ke změně nastavení se dostaneme přes Tlačítko Office – Možnosti WORDu (Soubor – Možnosti) Zde si všimneme jen Obecných možností Najetím myší nad položku nabídky se mi ukáže „bublinková“ nápověda Nastavení obecných možností JAK na to?

5 Na záložce Ukládání se nastavují volby ukládání Výchozí formát dokumentu („starý Word – doc, „nový Word docx atd.) Nastavení intervalu Automatického ukládání Výchozí umístění souborů (často se umísťují do Dokumentů, ale NENÍ to zdaleka podmínkou) Nastavení ukládání JAK na to?

6 Úpravou Zobrazení si můžeme vzhled přizpůsobit, stejně jako situaci silně ztížit jinému uživateli Panel nastavení Zobrazení JAK na to?

7 NABÍDKY, upřesnění, volby Probírat si všechny nabídky a nastavení WORDu by nebylo přínosné a časově možné Kdo to bude potřebovat, ten si k tomu cestu najde, popř. se zeptá Chytrému napověz…

8 SHRNUTÍ, opakování, dotazy Vlastní nastavení slouží k úpravě pracovního prostředí Práce je rychlejší a pohodlnější Čím více si program přizpůsobím, tím se v něm bude hůř orientovat jinému uživateli Nastavení Rychlého přístupu a Pásu karet jsme si ukázali v minulém tématu

9 1) Nastavte si * Ukládání dokumentu automaticky po 7 – mi minutách * Typ dokumentů bude WORD 97 – 2003 * Standardní složka bude plocha Toto je jen CVIČNÝ!!! příklad, normálně na plochu neukládáme! 2) Výsledek práce ulož pod názvem nastaveni_uzivatelskeho_prostredi a zašli emailem vyučujícímu. ÚKOL(y)

10 CITACE a zdroje MS Office 2010. 2010.


Stáhnout ppt "Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-Poruba příspěvková organizace Výukový materiál v rámci projektu OPVK 1.5 Peníze středním školám Číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google