Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: Inkoustová tiskárna Číslo DUM: III/2/VT/2/1/13 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: Inkoustová tiskárna Číslo DUM: III/2/VT/2/1/13 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast:"— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: Inkoustová tiskárna Číslo DUM: III/2/VT/2/1/13 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast: Hardware počítače Autor: Radek Mareška Anotace: Žák se seznámí s inkoustovou tiskárnou. Klíčová slova: Cartridge, USB, LPT, CMYK Metodické pokyny: PC, DTP, metodické pokyny jsou součástí materiálu. Druh učebního materiálu: Prezentace doplněná fotografiemi a úkoly. Druh interaktivity: Kombinovaná Cílová skupina: Žák 5. – 6. ročníku Datum vzniku DUM: 14.4.2013

2 Inkoustová tiskárna je výstupní periferie počítače. Tiskne pomocí náplní s inkousty (cartridge). Ovládací panel tiskárny - obsahuje ovládání základních funkcí tiskárny Barevná a černá náplň - v některých případech bývá barevná náplň rozdělena do samostatných náplní (žlutá, červená, modrá) Zásobník na čistý papír - pojme desítky i stovky papírů různých formátů a různé tloušťky Výstupní otvor pro výtisky Inkoustová tiskárna je výstupní periferie počítače. Tiskne pomocí náplní s inkousty (cartridge). Ovládací panel tiskárny - obsahuje ovládání základních funkcí tiskárny Barevná a černá náplň - v některých případech bývá barevná náplň rozdělena do samostatných náplní (žlutá, červená, modrá) Zásobník na čistý papír - pojme desítky i stovky papírů různých formátů a různé tloušťky Výstupní otvor pro výtisky 1 2 3 4 Poznámka: Výhodou inkoustových tiskáren je jejich nízká pořizovací cena a vysoká kvalita tisku (i fotografií). 1 2 3 4 Výtisk vzniká nanesením inkoustu na papír.

3 Nevýhodou inkoustových tiskáren je poměrně drahý a pomalý tisk. Inkoustová tiskárna je výstupní periferie počítače. Výtisky inkoustových tiskáren nejsou příliš trvanlivé a barvostálé, pokud netiskneme na kvalitní fotopapír. Napájení tiskárny (230V) - některé inkoustové tiskárny využívají externí napájecí adaptér Komunikační konektory - tiskárna je připojena konektorem USB, starším LPT (paralelní konektor) nebo bezdrátově (WI-FI) Inkoustová tiskárna je výstupní periferie počítače. Výtisky inkoustových tiskáren nejsou příliš trvanlivé a barvostálé, pokud netiskneme na kvalitní fotopapír. Napájení tiskárny (230V) - některé inkoustové tiskárny využívají externí napájecí adaptér Komunikační konektory - tiskárna je připojena konektorem USB, starším LPT (paralelní konektor) nebo bezdrátově (WI-FI) 2 1 1 2

4 Inkoustová tiskárna je nejpoužívanějším typem tiskárny pro domácí použití vzhledem k jednoduchému ovládání a obsluze. Inkoustová tiskárna je nejpoužívanějším typem tiskárny pro domácí použití vzhledem k jednoduchému ovládání a obsluze. Universal Serial Bus Line Printer Terminal Cyan, Mangenta, Yellow, Key Universal Serial Bus Line Printer Terminal Cyan, Mangenta, Yellow, Key Nejběžnější typ připojení periferií počítače Starší typ připojení tiskárny k počítači Barevný model pro tisk Nejběžnější formát papíru pro tiskárny Nejběžnější typ připojení periferií počítače Starší typ připojení tiskárny k počítači Barevný model pro tisk Nejběžnější formát papíru pro tiskárny USB LPT CMYK A4 USB LPT CMYK A4 Významní výrobci inkoustových tiskáren Hewlet Packard, Canon, Epson Významní výrobci inkoustových tiskáren Hewlet Packard, Canon, Epson Další typy tiskáren jsou: Laserová, jehličková a termosublimační. Další typy tiskáren jsou: Laserová, jehličková a termosublimační.

5 1. Vypiš hlavní části inkoustové tiskárny. 2. Vypiš jakými barvami tiskne inkoustová tiskárna. 3. Dokáže inkoustová tiskárna vytisknout bílý text (kresbu)? 4. Jaké je nejběžnější připojení inkoustové tiskárny k počítači? 5. Jaké jsou výhody inkoustové tiskárny? 6. Jaké jsou nevýhody inkoustové tiskárny? 1. Vypiš hlavní části inkoustové tiskárny. 2. Vypiš jakými barvami tiskne inkoustová tiskárna. 3. Dokáže inkoustová tiskárna vytisknout bílý text (kresbu)? 4. Jaké je nejběžnější připojení inkoustové tiskárny k počítači? 5. Jaké jsou výhody inkoustové tiskárny? 6. Jaké jsou nevýhody inkoustové tiskárny? Závěrečný test Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Radek Mareška. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).


Stáhnout ppt "Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: Inkoustová tiskárna Číslo DUM: III/2/VT/2/1/13 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast:"

Podobné prezentace


Reklamy Google