Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: Programy pro komunikaci Číslo DUM: III/2/VT/2/2/35 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: Programy pro komunikaci Číslo DUM: III/2/VT/2/2/35 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast:"— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Název DUM: Programy pro komunikaci Číslo DUM: III/2/VT/2/2/35 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast: Software počítače Autor: Radek Mareška Anotace: Žák se seznámí s užitečnými programy pro OS Windows. Klíčová slova: Windows, , skype Metodické pokyny: PC, DTP, metodické pokyny jsou součástí materiálu. Druh učebního materiálu: Prezentace doplněná screenshoty a úkoly. Druh interaktivity: Kombinovaná Cílová skupina: Žák 4. – 6. ročníku Datum vzniku DUM:

2 Zprávy mohou obsahovat přílohy, které se mohou ukládat do našeho počítače. Důsledně kontrolujme, zda se nejedná o podivné typy příloh od neznámých odesílatelů. Tyto zprávy by mohly obsahovat viry. Nejvyužívanější formou komunikace je dnes . Pro použití musíme použít ového klienta, jako např. na obrázku aplikaci Windows Mail, nebo webové stránky s poštovním serverem, jako např. .seznam.cz. Složky pro zprávy Obsahují minimálně: Doručenou poštu, odeslanou poštu, koš, poštu k odeslání. Seznam zpráv V tomto poli se nachází seznam všech stažených zpráv. Obsah zprávy Zobrazuje zprávu, kterou jsme si vybrali ze seznamu zpráv. Nejvyužívanější formou komunikace je dnes . Pro použití musíme použít ového klienta, jako např. na obrázku aplikaci Windows Mail, nebo webové stránky s poštovním serverem, jako např. .seznam.cz. Složky pro zprávy Obsahují minimálně: Doručenou poštu, odeslanou poštu, koš, poštu k odeslání. Seznam zpráv V tomto poli se nachází seznam všech stažených zpráv. Obsah zprávy Zobrazuje zprávu, kterou jsme si vybrali ze seznamu zpráv. 1 Na screenshotu je zobrazen program Windows Mail, který poskytuje Microsoft k použití zdarma Pro komunikaci pomocí u musíme znát svou ovou adresu. Ta může vypadat takto:

3 Pás nabídek programu Pomocí těchto nabídek můžeme nastavit naši webovou kameru, mikrofon a tyto přístroje také otestovat. Přihlašovací stránka K přihlášení k aplikaci Skype musíme mít vytvořen účet s uživatelským jménem a heslem. Tyto údaje můžeme získat na stránkách programu Skype. Možnosti aplikace V této nabídce můžeme povolit automatické přihlášení při spuštění programu a spuštění programu při startu operačního systému Windows. Pás nabídek programu Pomocí těchto nabídek můžeme nastavit naši webovou kameru, mikrofon a tyto přístroje také otestovat. Přihlašovací stránka K přihlášení k aplikaci Skype musíme mít vytvořen účet s uživatelským jménem a heslem. Tyto údaje můžeme získat na stránkách programu Skype. Možnosti aplikace V této nabídce můžeme povolit automatické přihlášení při spuštění programu a spuštění programu při startu operačního systému Windows. Přímá komunikace prostřednictvím aplikace Skype. Na rozdíl od předchozího typu komunikace prostřednictvím ové pošty, musí být oba uživatelé ve stejný moment u počítače. V tomto typu komunikace se skrze internet přenáší nejen text, ale i video a zvuk. Přímá komunikace prostřednictvím aplikace Skype. Na rozdíl od předchozího typu komunikace prostřednictvím ové pošty, musí být oba uživatelé ve stejný moment u počítače. V tomto typu komunikace se skrze internet přenáší nejen text, ale i video a zvuk Aplikace Skype je velice využívaným pomocníkem. Aplikace existuje pro více systémů, jako např. pro tablety se systémy Android nebo dokonce i pro mobilní telefony. 3 3

4 1. Musí být adresát ové zprávy připojen ve stejný čas jako odesílatel? 2. V čem pro nás může být ová zpráva nebezpečná? 3. Jak vypadá ová adresa a jaký zvláštní znak obsahuje? 4. K čemu používáš ty nebo rodiče program Skype? 1. Musí být adresát ové zprávy připojen ve stejný čas jako odesílatel? 2. V čem pro nás může být ová zpráva nebezpečná? 3. Jak vypadá ová adresa a jaký zvláštní znak obsahuje? 4. K čemu používáš ty nebo rodiče program Skype? Závěrečný test Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Radek Mareška. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).


Stáhnout ppt "Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: Programy pro komunikaci Číslo DUM: III/2/VT/2/2/35 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast:"

Podobné prezentace


Reklamy Google