Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: MS PowerPoint Číslo DUM: III/2/VT/2/2/32 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast: Software.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: MS PowerPoint Číslo DUM: III/2/VT/2/2/32 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast: Software."— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Název DUM: MS PowerPoint Číslo DUM: III/2/VT/2/2/32 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast: Software počítače Autor: Radek Mareška Anotace: Žák se seznámí s programem Microsoft PowerPoint. Klíčová slova: Šablona, snímek, pozadí, animace, přechod Metodické pokyny: PC, DTP, metodické pokyny jsou součástí materiálu. Druh učebního materiálu: Prezentace doplněná fotografiemi a úkoly. Druh interaktivity: Kombinovaná Cílová skupina: Žák 5. – 6. ročníku Datum vzniku DUM:

2 Program Microsoft PowerPoint Je program na tvorbu prezentací. Okno programu s novou prezentací Po spuštění programu se zobrazí okno s prázdnou prezentací. Pás karet Nabídka nástrojů pro úpravu textu, obrázků, přechodů a animací. Plocha prázdného listu Zde můžeme vložit nadpis a podnadpis podle vybrané šablony. Seznam snímků Zde vidíme jednotlivé snímky prezentace, mezi snímky můžeme zvolit různé přechody. Program Microsoft PowerPoint Je program na tvorbu prezentací. Okno programu s novou prezentací Po spuštění programu se zobrazí okno s prázdnou prezentací. Pás karet Nabídka nástrojů pro úpravu textu, obrázků, přechodů a animací. Plocha prázdného listu Zde můžeme vložit nadpis a podnadpis podle vybrané šablony. Seznam snímků Zde vidíme jednotlivé snímky prezentace, mezi snímky můžeme zvolit různé přechody Prezentací nás může provázet hudba, kterou můžeme ke snímkům přidat. Nezapomínejme na autorský zákon, potřebujeme souhlas autora. 3 3 Prezentace může obsahovat videa nebo odkazy na videa, která se nám spustí např. z kanálu Youtube. 4 4

3 Šablony dokumentů MS PowerPoint Šablony nám pomáhají při výběru stylu prezentace s přednastavenými hodnotami. Hlavní nabídka šablon MS PowerPoint Tato nabídka zahrnuje šablony typu: prezentace, rozpisy, kalendáře, atd. Dostupné šablony Nabídka dostupných šablon zobrazuje šablony nainstalované v počítači. Další šablony dokumentů si můžeme stáhnout z webu office.com. Šablony na webu office.com Pokud jsme připojeni k internetu, můžeme si zde vyhledat další šablony. Šablony dokumentů MS PowerPoint Šablony nám pomáhají při výběru stylu prezentace s přednastavenými hodnotami. Hlavní nabídka šablon MS PowerPoint Tato nabídka zahrnuje šablony typu: prezentace, rozpisy, kalendáře, atd. Dostupné šablony Nabídka dostupných šablon zobrazuje šablony nainstalované v počítači. Další šablony dokumentů si můžeme stáhnout z webu office.com. Šablony na webu office.com Pokud jsme připojeni k internetu, můžeme si zde vyhledat další šablony. Používání šablon ušetří čas díky nastaveným parametrům a stylům. Usnadní nám to práci se strukturou celé prezentace. Prezentace PowerPoint můžeme ukládat s koncovkou: ppt, pptx, pdf (Acrobat reader)

4 1. K čemu slouží program MS PowerPoint? 2. Co je to šablona prezentace? 3.Odkud můžeme stahovat další šablony prezentací? 4.Jaké koncovky mohou mít soubory uložené programem MS PowerPoint? 1. K čemu slouží program MS PowerPoint? 2. Co je to šablona prezentace? 3.Odkud můžeme stahovat další šablony prezentací? 4.Jaké koncovky mohou mít soubory uložené programem MS PowerPoint? Závěrečný test Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Radek Mareška. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).


Stáhnout ppt "Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3811 Název DUM: MS PowerPoint Číslo DUM: III/2/VT/2/2/32 Vzdělávací předmět: Výpočetní technika Tematická oblast: Software."

Podobné prezentace


Reklamy Google