Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zámek Zásmuky, původní barokní tvrz se vstupním portálem z konce 17. stol. S fasádami upravenými ve 2. pol. 18. stol., později ještě v 19. stol. Nyní je.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zámek Zásmuky, původní barokní tvrz se vstupním portálem z konce 17. stol. S fasádami upravenými ve 2. pol. 18. stol., později ještě v 19. stol. Nyní je."— Transkript prezentace:

1 Zámek Zásmuky, původní barokní tvrz se vstupním portálem z konce 17. stol. S fasádami upravenými ve 2. pol. 18. stol., později ještě v 19. stol. Nyní je zámek v rekonstrukci.

2 Rod Štrernberků Šternberkové jsou starobylý a významný český šlechtický rod. Adolf Vratislav ze Šternberka se významně zasloužil o rozvoj Zásmuk Nynější majitelkou je Diana Šternberková Snaží se zámek opravit a uvést hospodářství do chodu. Paní Diana opravila zámek v Častolovicích, vytvořila tam krásné pohodové prostředí. Přáli bychom si, aby se jí to povedlo i v Zásmukách. Častolovice -nádvoří

3 Zámecká zahrada východně od zámku. Je ní zahradní pavilon z doby kolem roku 1700.

4 Grotta je barokní umělá jeskyně v zámeckém parku. V současnosti se opravuje.

5 Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, původně románský, se stal základem nového gotického kostela. Roku 1647 byl postaven nový raně barokní kostel. Celý kostel až na věž, byl roku 1818 zbořen a v letech 1900- 1903 vystavěn nový, pseudorománský podle návrhu J. Krcha.

6 Sochy na mariánském sloupu vytesané z pískovce vznikly kolem roku 1700. Tvoří jej socha sv. Šebestiána, sv. Jana Nepomuckého (drží v rukou kříž), sv. Jakuba a sv.Ignáce.

7 Františkánský klášter. Dochovaný raně barokní komplex z let 1692-94. Vystavěl ho hrabě Adolf Vratislav ze Šternberka. Kolem je obdélníkové nádvoří. V současnosti se opravuje

8 František Kmoch  narodil se v Zásmukách l  hudební skladatel a kapelník  žil a zemřel v Kolíně  každý rok se koná festival  „ Kmochův Kolín“  známá píseň : „Kolíne,Kolíne “ Kolíne, Kolíne, stojíš v pěkné rovině. Šenkuje tam má milá, Má panenka rozmilá, Šenkuje tam ve víně ……

9 Zásmuky jsou proslulé i svou drkotavou dlažbou.

10 Zpět na rozcestí


Stáhnout ppt "Zámek Zásmuky, původní barokní tvrz se vstupním portálem z konce 17. stol. S fasádami upravenými ve 2. pol. 18. stol., později ještě v 19. stol. Nyní je."

Podobné prezentace


Reklamy Google