Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Barokní zámek Schönbrunn, Vídeň, Rakousko, bývalá letní rezidence císařovny Marie Terezie i Františka Josefa I. a jeho choti Sissi, láká kouzelnými.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Barokní zámek Schönbrunn, Vídeň, Rakousko, bývalá letní rezidence císařovny Marie Terezie i Františka Josefa I. a jeho choti Sissi, láká kouzelnými."— Transkript prezentace:

1

2

3 Barokní zámek Schönbrunn, Vídeň, Rakousko, bývalá letní rezidence císařovny Marie Terezie i Františka Josefa I. a jeho choti Sissi, láká kouzelnými zahradami, palmovým skleníkem Palmenhaus, kavárnou Gloriette a také zoologickou zahradou. Návštěvníkům jsou zpřístupněny výstavní prostory propojené do velkého okruhu „Grand Tour“, pokoje císařovny Marie Terezie vyzdobené J. W. Berglem (Berglzimmer) nebo zahradní labyrint (Irrgarten) a rozsáhlé zahrady. Schönbrunn byl v roce 1996 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

4 Schönbrunn byl původně barokní lovecký zámeček. Později zde nechal císař Karel VI. postavit rozsáhlejší zámecký komplex, který dala jeho dcera Marie Terezie přestavět na rokokový zámek – letní rezidenci císařského dvora. V roce 1830 se tu narodil císař František Josef. Poslední léta svého života trávil výhradně v tomto zámku a také tu zemřel. Dva roky po jeho smrti v roce 1918 přešel zámek do správy nové republiky a od té doby patří díky svému historickému významu, poloze a velkolepému architektonickému vybavení mezi hlavní pamětihodnosti Vídně.

5 Zámek vstupní brána

6

7

8 Zámek a Gloriette

9 Labyrint

10

11

12 Park, Neptunova fontána a Gloriette

13 Neptunova fontána

14 Gloriette

15

16 Boční strana zámku

17

18 Skleník Palmenhaus

19 Fontána s obeliskem

20 Římské ruiny

21

22

23 Grand tour po interiéru Velká galérie

24 Salon Franz Karl

25 Pokoj Vieux Lauge

26 Pokoj Rössel

27 Čínský kruhový kabinet

28 Schöner Brunnen

29 Audienční pokoj F.J.I.

30 Pracovna Františka Josefa I.

31


Stáhnout ppt "Barokní zámek Schönbrunn, Vídeň, Rakousko, bývalá letní rezidence císařovny Marie Terezie i Františka Josefa I. a jeho choti Sissi, láká kouzelnými."

Podobné prezentace


Reklamy Google