Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Slovní úlohy řešené soustavou rovnic Autorem materiálu a všech jeho částí je Ing. Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Slovní úlohy řešené soustavou rovnic Autorem materiálu a všech jeho částí je Ing. Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785,"— Transkript prezentace:

1 Slovní úlohy řešené soustavou rovnic Autorem materiálu a všech jeho částí je Ing. Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Jirka s maminkou byl na nákupu. Slovní úlohy řešené soustavou rovnic Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stál 1 kg broskví a 1 kg brambor? 1kg broskví x Kč 1kg brambor y Kč 1. nákup Kč 2. nákup Kč Soustavu rovnic řeš vhodnou metodou. 1kg brambor stojí 21 Kč a 1kg broskví stojí 34 Kč.

3 Podíl dvou čísel jsou 4, jejich součet je 75. Urči obě čísla první číslo x Slovní úlohy řešené soustavou rovnic druhé číslo y podíl součet Soustavu rovnic řeš vhodnou metodou. První číslo je 60 a druhé 15.

4 Otec je 3x starší než syn. otec x Slovní úlohy řešené soustavou rovnic Za 8 let bude otec o 28 let starší než syn. Kolik let je otci a kolik synovi? syn y za osm let otec x + 8 syn y + 8 Soustavu rovnic řeš vhodnou metodou. Otci je 42 let a synovi je 14 let.

5 Zvětšíme-li délku obdélníka o 2 m a zároveň zmenšíme šířku o 1 m, zůstane jeho obsah nezměněn. délka … x m Slovní úlohy řešené soustavou rovnic Jestliže však délku o 1 m zmenšíme a zároveň šířku o 2 m zvětšíme, zvětší se obsah o 9 m 2. šířka … y m obsah xy m 2 Soustavu rovnic řeš vhodnou metodou. Délka obdélníku je 8 metrů a jeho šířka je 5 metrů.. Jaké jsou rozměry obdélníku?

6 Dá-li Hana Sylvě tři bonbóny, bude mít stále ještě o jeden bonbón více. Hana x Slovní úlohy řešené soustavou rovnic Sylva y Soustavu rovnic řeš vhodnou metodou. Hana má 17 a Sylva 10 bonbónů. Dá-li Sylva Haně jeden bonbón, bude jich mít Hana dvakrát více než Sylva. Kolik bonbónů má každá z nich?

7 Dvojnásobek rozdílu dvou neznámých čísel je číslo x Slovní úlohy řešené soustavou rovnic 2. číslo y Soustavu rovnic řeš vhodnou metodou. Třetina jejich součtu je 18. Urči tato čísla. První číslo je 23 a druhé číslo je 31.

8 Firma objednala za Kč stolní a nástěnné kalendáře. stolní x Slovní úlohy řešené soustavou rovnic nástěnný y Soustavu rovnic řeš vhodnou metodou. Stolní stál 62 Kč, nástěnný 135 Kč. Za došlý balík firma zaplatila Kč. Po rozbalení zjistili, že počty kalendářů byly prohozeny. Kolik kterých kalendářů bylo původně? Bylo objednáno 30 stolních a 20 nástěnných kalendářů.

9 Citace: KOČOVÁ, Kamila. Slovní úlohy řešené soustavou rovnic. Metodický portál : Digitální učební materiály [online] , [cit ]. Dostupný z WWW:. ISSN


Stáhnout ppt "Slovní úlohy řešené soustavou rovnic Autorem materiálu a všech jeho částí je Ing. Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785,"

Podobné prezentace


Reklamy Google