Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST EU Peníze školám

2 Název: Český jazyk - Čteme dě, tě, ně – 1. ročník Anotace: Poznávání slabik dě, tě, ně v jednotlivých slovech a v textu. Nácvik správného čtení slabik a slov v řádcích a sloupcích. Postupné čtení víceslabičných slov a jednoduchých textů s danými slabikami. Orientace v textu. Vypracoval: Mgr. Eva Hocková Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace, Český jazyk a literatura Metodika práce s materiálem: výkladová prezentace, lze využít : nácvik hledání slov se slabikami dě, tě, ně – začátek, prostředek i konec slova čtení slabik v řádcích a sloupcích čtení slov s otevřenými a zavřenými slabikami tvoření vět na tato slova orientace v textu, domýšlení a dovyprávění textu využití k nácviku čtení jednotlivců i celé třídy Druh učebního materiálu: Prezentace PowerPoint Ročník: 1. ročník Datum vytvoření: leden 2012

3

4

5

6 mládě děcko Matěj stěna hněv štěně kachně štěstí pozdě děvče

7 těžkýzděsithřiště višněkněžnazástěra děkujikrásnějeviště

8 pondělí – sněžit – splněný letiště – dědeček – neděle drátěnka – jeskyně – štěrbina

9 červeně – děvčata - sněženka dědictví – radostně - tělocvična mraveniště – koupaliště - sněhulák

10 Děda dělá dětem lodě, děti s nimi chodí k vodě. Dívají se za lodí, jak na vodě závodí. Teda – to je ale děda !

11 Každé mládě vypadá mladě. Mládě je kotě, štěně, jehně, kachně. Mládě je i děcko, čili dítě. Mládě se radostně a tajuplně usmívá. Hněv ho děsí, úsměv těší.

12 Téma: Český jazyk - Čteme dě, tě, ně – 1. ročník Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Windows XP Professional PowerPoint Zdroje: Slabikář pro 1. ročník ZŠ, kol. autorů, Didaktis cture_ jpg Clipart_Picture_ jpg Autor: Mgr. Eva Hocková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř.(www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google