Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST EU Peníze školám Český jazyk – čteme slabiky bě, pě, vě, mě, Bě, Pě, Vě, Mě 1. ročník

2 Název: Český jazyk - Čteme slabiky bě, pě, vě, mě, Bě, Pě, Vě, Mě - procvičování - 1. ročník Anotace: Žák poznává slabiky bě, pě, vě, mě v textu i samostatně, nácvik čtení slabik bě, pě, vě, mě nácvik čtení slov se slabikami bě, pě, vě, mě. Čtení textů se slabikami bě, pě, vě, mě. Vypracoval: Mgr. Alena Šmolíková Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace, Český jazyk a literatura Metodika práce s materiálem: prezentace určená k výkladu i procvičování hledání slov se slabikami bě, pě, vě, mě – začátek, prostředek i konec slova čtení slabik bě, pě, vě, mě čtení slov se slabikami bě, pě, vě, mě orientace v textu, nácvik čtení jednotlivců i celé třídy Druh učebního materiálu: Prezentace Power Point Ročník: 1. ročník Datum vytvoření: duben 2013

3 Zakroužkuj Bě, bě, Pě, pě, Vě, vě, Mě, mě Běta chodí pěšky. Země je pěkně kulatá. Pěnkava sedí na větvi. Měsíček svítí na cestu. Věra má svátek.

4 Přečti slabiky. Bě pě Vě mě Mě vě bě vě Bě Pě mě Vě Mě bě

5 Přečti slova. běh Běla běda Běta hádě děti běží oběd běloba bělásek bělice běhat rozběh běžky

6 Přečti slova. pěje pěkná pěvec pětka pěst pěna spěch úspěch zpěvák pěšky pěnkava poupě hloupě prospěch

7 Přečti slova. věc věnec světlo věta věda hravě květ věřit člověk důvěra vědec větev věrný devět

8 Přečti slova. město měřit Země mělký měkkýš úsměv měnit kromě umělec umění náměstí měla měsíc umělec

9 Přečti slova. Běla pětka Věra město věřit hrabě pěšina vědec měřidlo zeměpis pravěk běduje hvězdy květák věznice

10 Přečti jazykolamy. Pět švestek, šest švestek. Věř mi, tohle není vtip, s úsměvem jde všechno líp.

11 Přečti. Vědro je nádoba na vodu. Bělouš je bílý kůň. Na hradě je devět věží. Ve větvích stromů je hnízdo pěnkavy. Rád chodím na běžky. Medvědi jsou nebezpečné šelmy.

12 http://www.gify.nou.cz/z_medvedpanda_soubory/mp12.gif http://www.gify.nou.cz/z_mys1_soubory/my45.gif http://www.gify.nou.cz/z_mys1_soubory/my47.gif http://www.gify.nou.cz/z_mys1_soubory/my48.gif http://www.gify.nou.cz/z_mys1_soubory/my2.gif http://www.gify.nou.cz/z_mys2_soubory/mys10.gif http://www.gify.nou.cz/z_mys2_soubory/mys34.gif http://www.gify.nou.cz/z_mys2_soubory/mys30.gif http://www.gify.nou.cz/z_mys3_soubory/mys94.gif ODKAZY

13 Téma: Český jazyk - Čteme s slabiky bě, pě, vě, mě, Bě, Pě, Vě, Mě - 1. ročník Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Power Point www.gify.nou.cz Slabikář pro I.ročník základní školy – Didaktis Slabikář pro I.ročník základní školy – Studio 1+1 Autor: Mgr. Alena Šmolíková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. (www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google