Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST EU Peníze školám

2 Název: Český jazyk - Čteme s písmenem r, R – 1. ročník Anotace: Poznávání písmene r, R v jednotlivých slovech a v textu. Nácvik správného čtení slabik a slov na dané písmeno v řádcích a sloupcích. Postupné čtení víceslabičných slov a jednoduchých textů na dané písmeno. Orientace v textu. Vypracoval: Mgr. Eva Hocková Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace, Český jazyk a literatura Metodika práce s materiálem: výkladová prezentace, lze využít : nácvik hledání slov s písmenem r, R – začátek, prostředek i konec slova čtení slabik s daným písmenem v řádcích a sloupcích čtení slov s otevřenými a zavřenými slabikami tvoření vět na tato slova orientace v textu, domýšlení a dovyprávění textu využití k nácviku čtení jednotlivců i celé třídy Druh učebního materiálu: Prezentace PowerPoint Ročník: 1. ročník Datum vytvoření: leden 2012

3 ryba rak raketa rybník

4

5

6

7

8 karate – korále – koruna - rukávy papíry – kytara – potrava - vypere

9 tráva – kráva – trámek - drátek drápek – radovánky - raketoplán rašelina – reprezentant - restaurace

10 Radek se stará o krávy. Rád jim dává trávu a jetel. Krávy rády dávají mléko. Kráva má 4 nohy a 2 rohy. Radujeme se, kráva je krásná!

11 V úterý od rána mrzlo. To je paráda, mrzne ! Vezmu brusle a jdu bruslit. Vyrazím jako raketa. Raduji se – brusle mám ráda !

12 Téma: Český jazyk - Čteme s písmenem r, R – 1. ročník Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Windows XP Professional PowerPoint Zdroje: Slabikář pro 1. ročník ZŠ, kol. autorů, Didaktis 2005 http://www.clker.com/clipart-1744.html http://www.clker.com/clipart-6878.html http://www.clker.com/clipart-4612.html http://www.clker.com/clipart-3386.html http://www.clker.com/clipart-summer-smile-sun.html http://www.clker.com/clipart-25748.html http://www.illustrationsof.com/royalty-free-reading-clipart-illustration-74193.jpg http://www.guidingstar.ca/reading_club.jpg http://abcphoneticblog.com/wp-content/uploads/2011/07/improve6.jpg http://cloud.graphicleftovers.com/12009/695789/lion-reading.jpg http://www.clker.com/clipart-cow-eating-grass.html http://www.clker.com/clipart-2407.html http://www.clker.com/clipart-skate-competition.html http://www.clker.com/clipart-ice-skating-1.html Autor: Mgr. Eva Hocková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř.(www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google