Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Povídka In the following short story, fill in the blanks with the correct Czech form of the English pronoun given in parentheses.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Povídka In the following short story, fill in the blanks with the correct Czech form of the English pronoun given in parentheses."— Transkript prezentace:

1 Povídka In the following short story, fill in the blanks with the correct Czech form of the English pronoun given in parentheses.

2 Povídka Tady je Aleš. (He)___studuje angličtinu. To je jeho khiha. Má (it)___ v ruce. Tady je knihovna. Aleš v (it)___ pracuje. V knihovně mají slovníky. Studenti (them)___ často hledají. Včera jsem neviděla Aleše, ale zavolala jsem (him)___. Řekla jsem (him)___, že jsem viděla jeho bratry. „Kde jsi (them)___ viděla? Mluvilas s (them)___? Co (they)___ řekli?“ se ptal.

3 Povídka Tady je Aleš. On studuje angličtinu. To je jeho khiha. Má ji v ruce. Tady je knihovna. Aleš v ní pracuje. V knihovně mají slovníky. Studenti je často hledají. Včera jsem neviděla Aleše, ale zavolala jsem mu. Řekla jsem mu, že jsem viděla jeho bratry. „Kde jsi je viděla? Mluvilas s nimi? Co oni řekli?“ se ptal.

4 Povídka „Aleši, řekli, že (you)___ koupí motorku k narozeninám.“ „Už jsem (myself)___ ale koupil motorku! Nepotřebujete vy s mužem motorku? Já (you)___ (it)___ dám.“ „My (it)___ ale nepotřebujeme. Matka a otec (it)___ potřebují. Dáme (them)___ (it)___.“

5 Povídka „Aleši, řekli, že ti koupí motorku k narozeninám.“ „Už jsem si ale koupil motorku! Nepotřebujete vy s mužem motorku? Já vám ji dám.“ „My ji ale nepotřebujeme. Matka a otec ji potřebují. Dáme jim ji.“

6 Povídka „Dobře. Když (them)___ uvidíš, řekneš (them)___, že (them)___ dám novou motorku.“

7 Povídka „Dobře. Když je uvidíš, řekneš jim, že jim dám novou motorku.“


Stáhnout ppt "Povídka In the following short story, fill in the blanks with the correct Czech form of the English pronoun given in parentheses."

Podobné prezentace


Reklamy Google