Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Eportfolio Otázka číslo 4. Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Eportfolio Otázka číslo 4. Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?"— Transkript prezentace:

1 eportfolio Otázka číslo 4

2 Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?

3 L4 6: Gender bender! 1. Pan Holeček nesměl mluvit.

4 L4 6: Gender bender! 1.Pan Holeček nesměl mluvit. : Paní Holečková nesměla mluvit. 2.Studentky opakovaly nové věty.

5 L4 6: Gender bender! 1.Pan Holeček nesměl mluvit. : Paní Holečková nesměla mluvit. 2.Studentky opakovaly nové věty. : Studenti opakovali nové věty. 3.Uvidíte dnes slečnu Jesenskou?

6 L4 6: Gender bender! 1.Pan Holeček nesměl mluvit. : Paní Holečková nesměla mluvit. 2.Studentky opakovaly nové věty. : Studenti opakovali nové věty. 3.Uvidíte dnes slečnu Jesenskou? : Uvidíte dnes pana Jesenského? 4.Řekli to paní Havlové?

7 L4 6: Gender bender! 1. Pan Holeček nesměl mluvit. : Paní Holečková nesměla mluvit. 2. Studentky opakovaly nové věty. : Studenti opakovali nové věty. 3. Uvidíte dnes slečnu Jesenskou? : Uvidíte dnes pana Jesenského? 4. Řekli to paní Havlové? : Řekly to panu Havlovi?

8 L4 6: Gender bender! 5. Bylo tam dokonce několik cizích profesorů.

9 L4 6: Gender bender! 5. Bylo tam dokonce několik cizích profesorů. : Bylo tam dokonce několik cizích profesorek. 6. Muži nerozuměli studentkám.

10 L4 6: Gender bender! 5. Bylo tam dokonce několik cizích profesorů. : Bylo tam dokonce několik cizích profesorek. 6. Muži nerozuměli studentkám.: Ženy nerozuměly studentům. 7. Udělám to jen pro matku a sestru.

11 L4 6: Gender bender! 5. Bylo tam dokonce několik cizích profesorů. : Bylo tam dokonce několik cizích profesorek. 6. Muži nerozuměli studentkám.: Ženy nerozuměli studentům. 7. Udělám to jen pro matku a sestru. : Udělám to jen pro otce a bratra. 8. Pane profesore, kde je paní profesorka?

12 L4 6: Gender bender! 5. Bylo tam dokonce několik cizích profesorů. : Bylo tam dokonce několik cizích profesorek. 6. Muži nerozuměli studentkám.: Ženy nerozuměli studentům. 7. Udělám to jen pro matku a sestru. : Udělám to jen pro otce a bratra. 8. Pane profesore, kde je paní profesorka? : Paní profesorko, kde je pan profesor?

13 Který Dnes jsem mluvila se studentem. Viděla jsem studenta včera v knihovně.

14 Který Dnes jsem mluvila se studentem, kterého jsem viděla včera v knihovně. Koupím slovník. V slovníku je mnoho slov.

15 Který Dnes jsem mluvila se studentem, kterého jsem viděla včera v knihovně. Koupím slovník, v kterém je mnoho slov. Hledám profesora. Včera jsem zavolal profesorovi.

16 Který Dnes jsem mluvila se studentem, kterého jsem viděla včera v knihovně. Koupím slovník, v kterém je mnoho slov. Hledám profesora, kterému jsem včera zavolal. Kde jsou nová slova? Musíme opakovat nová slova.

17 Který Dnes jsem mluvila se studentem, kterého jsem viděla včera v knihovně. Koupím slovník, v kterém je mnoho slov. Hledám profesora, kterému jsem včera zavolal. Kde jsou nová slova, která musíme opakovat?

18 Který Čtu povídku. Povídce nerozumím.

19 Který Čtu povídku, které nerozumím. Jak se jmenuje pán? Mluvíte o pánovi.

20 Který Čtu povídku, které nerozumím. Jak se jmenuje pán, o kterém mluvíte? Nerozumím profesorům. Profesoři dělají chyby.

21 Který Čtu povídku, které nerozumím. Jak se jmenuje pán, o kterém mluvíte? Nerozumím profesorům, kteří dělají chyby. Je na světě mnoho jazyků. Nic nevíme o těch jazycích.

22 Který Čtu povídku, které nerozumím. Jak se jmenuje pán, o kterém mluvíte? Nerozumím profesorům, kteří dělají chyby. Je na světě mnoho jazyků, o kterých nic nevíme. Kde je ten chudák? Dala jsem tomu chudákovi chlebíčky.

23 Který Čtu povídku, které nerozumím. Jak se jmenuje pán, o kterém mluvíte? Nerozumím profesorům, kteří dělají chyby. Je na světě mnoho jazyků, o kterých nic nevíme. Kde je ten chudák, kterému jsem dala chlebíčky?

24 It’s alive! Plurals Američan Čech Autor Doktor Herec Hudebník Kluk Němec

25 It’s alive! Plurals Američan Čech Autor Doktor Herec Hudebník Kluk Němec Američané Češi Autoři Doktoři Herci Hudebníci Kluci Němci

26 It’s alive! Plurals Polák Rus Bratr Číšník Ital Dirigent Inženýr režisér

27 It’s alive! Plurals Polák Rus Bratr Číšník Ital Dirigent Inženýr režisér Poláci Rusové Bratři Číšníci Italové Dirigenti Inženýři Režiséři


Stáhnout ppt "Eportfolio Otázka číslo 4. Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?"

Podobné prezentace


Reklamy Google