Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Materiál slouží k osvojení si znalostí o hlasu – jak vzniká, o hudebních nástrojích, jejich dělení a ovlivňování jejich zvuků.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Materiál slouží k osvojení si znalostí o hlasu – jak vzniká, o hudebních nástrojích, jejich dělení a ovlivňování jejich zvuků."— Transkript prezentace:

1

2

3 Materiál slouží k osvojení si znalostí o hlasu – jak vzniká, o hudebních nástrojích, jejich dělení a ovlivňování jejich zvuků.

4 - vzniká kmitáním vzduchu, který prochází přes hlasivky

5 - vzniká sloučení, zvuků: hudebních nástrojů lidských hlasů

6  strunné  dechové  blanozvučné

7 - housle, kytara, klavír, … - zvuk vzniká rozkmitáním struny upevněné na obou koncích - výška tónu záleží na: délce struny průměru struny hmotnosti struny síle, jakou je struna napnuta …

8 - vzduchový sloupec se rozkmitá uvnitř píšťaly - čím je píšťala kratší, tím vydá vyšší tón

9 - založené na kmitání pružné membrány

10 B U B E N D E CH O V É S L O U P E C H L A S I V K Y 1.Blanozvučný nástroj. 2.Klarinet, píšťala, tuba, … - __________ nástroje. 3.U píšťal se vzduchový __________ rozkmitá a vznikne tón. 4.Co se musí rozkmitat, aby vznikl lidský hlas?

11 Zdroje AUTOR NEUVEDEN. orlvalentova.cz [online]. [cit. 10.3.2013]. Dostupný na WWW: http://www.orlvalentova.cz/na-co- se-ptate/choroby-hlasivek.html JÁCHIM, František; TESAŘ, Jiří. Fyzika pro 9. ročník základní školy. Praha: SPN - pedagogické nakladatelství, a.s., 2001, ISBN 80-7235-130-3. galerie klipartů


Stáhnout ppt "Materiál slouží k osvojení si znalostí o hlasu – jak vzniká, o hudebních nástrojích, jejich dělení a ovlivňování jejich zvuků."

Podobné prezentace


Reklamy Google