Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Proč přijímáme potravu?. umožňuje příjem a zpracování potravy odvedení zbytků nestrávené potravy z těla ven 1. ústní dutina - potrava se rozmělní pomocí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Proč přijímáme potravu?. umožňuje příjem a zpracování potravy odvedení zbytků nestrávené potravy z těla ven 1. ústní dutina - potrava se rozmělní pomocí."— Transkript prezentace:

1 Proč přijímáme potravu?

2 umožňuje příjem a zpracování potravy odvedení zbytků nestrávené potravy z těla ven 1. ústní dutina - potrava se rozmělní pomocí zubů a jazyka, smísí se se slinami 2. hltan a jícen 3. žaludek - promísí se žaludečními šťávami na kašovitou hmotu, potrava se zde natráví 4. tenké střevo - potrava se dál štěpí pomocí látek ze slinivky břišní i jater - vstřebávají se zde živiny do krve přes stěny tenkého střeva 5. tlusté střevo - nestrávené zbytky potravy se zahušťují - voda přechází do krve 6. konečník - hromadí se zde zbytky, které odchází z těla ven v podobě stolice

3 Slinné žlázy Ústní dutina Hltan Jícen Játra Žaludek Žlučník Slinivka Tlusté střevo Tenké střevo Slepé střevo Konečník

4 Tato žláza se odborně nazývá pankreas Ano, dá se žít i bez ní Lidé ale trpí cukrovkou a musí si píchat inzulín Tělo nedokáže dostatečně strávit potravu, takže člověk zůstane hladový, i když se dobře nají

5

6 Slinné žlázyChrup šestiletého dítěte

7 korunka krček kořen


Stáhnout ppt "Proč přijímáme potravu?. umožňuje příjem a zpracování potravy odvedení zbytků nestrávené potravy z těla ven 1. ústní dutina - potrava se rozmělní pomocí."

Podobné prezentace


Reklamy Google