Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vnitřní ústrojí Uvnitř těla jsou vnitřní ústrojí, která zajišťují všechny životní projevy člověka. Část vnitřních ústrojí je uložena v horní dutině tělní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vnitřní ústrojí Uvnitř těla jsou vnitřní ústrojí, která zajišťují všechny životní projevy člověka. Část vnitřních ústrojí je uložena v horní dutině tělní."— Transkript prezentace:

1

2 Vnitřní ústrojí Uvnitř těla jsou vnitřní ústrojí, která zajišťují všechny životní projevy člověka. Část vnitřních ústrojí je uložena v horní dutině tělní kryté hrudníkem (srdce, plíce), část v dolní dutině tělní, která je zepředu kryta jen svaly. Jednotlivá ústrojí tvoří dohromady celé soustavy, které zajišťují životní projevy člověka.

3 Trávicí soustava dutina ústní slinné žlázy hrtan hltan jícen játražaludek slinivka břišní tlusté střevo tenké střevo slepé střevo konečník

4 Žaludek Žaludek je ústrojí uložené v dutině břišní. Je tvořen svaly, které postupně svými stahy zpracovávají potravu. Uvnitř žaludku je žaludeční šťáva, která rozkládá potravu.

5 Dutina ústní tvrdé patro měkké patro čípek hltan mandle jazyk zuby dáseň

6 Jazyk větve nervů mandle hořká chuť kyselá chuť slaná chuť sladká chuť

7 Střeva tlusté střevo slepé střevo konečník tenké střevo


Stáhnout ppt "Vnitřní ústrojí Uvnitř těla jsou vnitřní ústrojí, která zajišťují všechny životní projevy člověka. Část vnitřních ústrojí je uložena v horní dutině tělní."

Podobné prezentace


Reklamy Google