Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak vznikly planety? Doba vzniku planety Země je již poměrně dobře známá. Stalo se tak před zhruba 4,6 miliardami let.. Planety vznikly z prachu a plynu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak vznikly planety? Doba vzniku planety Země je již poměrně dobře známá. Stalo se tak před zhruba 4,6 miliardami let.. Planety vznikly z prachu a plynu."— Transkript prezentace:

1

2 Jak vznikly planety? Doba vzniku planety Země je již poměrně dobře známá. Stalo se tak před zhruba 4,6 miliardami let.. Planety vznikly z prachu a plynu vytrženého z hvězdy díky slapovým silám způsobeným blízkým průchodem nějaké jiné hvězdy.

3

4 Proč jsou na Měsíci krátery?? Na povrch Měsíce v dřívějších dobách padaly hodně velké meteority.

5 Jak vznikly hvězdy a proč svítí??

6 Hvězdy vznikají z oblaků mezihvězdné hmoty. Rodící se hvězda se smršťuje do stále menšího objemu, a v jádře narůstá tlak a teplota. Pokud má objekt dostatečnou hmotnost, dojde k zapálení, a hvězda se dostane do nejdelší části svého života, kdy se v jejím jádře uvolňuje energie.

7 Proč planety obíhají kolem Slunce?? Planety obíhají kolem Slunce díky gravitační síle, kdyby stály, pohltilo by je Slunce.

8 Je na ostatních planetách život??

9 Neví se jestli je na ostatních planetách život, byly pořádány výzkumy na Mars, ale žádný život nebyl objeven, aspoň prozatím.


Stáhnout ppt "Jak vznikly planety? Doba vzniku planety Země je již poměrně dobře známá. Stalo se tak před zhruba 4,6 miliardami let.. Planety vznikly z prachu a plynu."

Podobné prezentace


Reklamy Google