Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SLUNEČNÍ SOUSTAVA.  Je planetární systém hvězdy známé pod názvem Slunce, ve kterém se nachází naše domovská planeta Země.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SLUNEČNÍ SOUSTAVA.  Je planetární systém hvězdy známé pod názvem Slunce, ve kterém se nachází naše domovská planeta Země."— Transkript prezentace:

1 SLUNEČNÍ SOUSTAVA

2  Je planetární systém hvězdy známé pod názvem Slunce, ve kterém se nachází naše domovská planeta Země.

3 Systém tvoří  Systém tvoří především 8 planet, 5 trpasličích planet, přes 150 měsíců planet (především u Jupitera, Saturnu, Uranu a Neptuna) a další menší tělesa jako planetky, komety, meteoroidy apod.

4  Planety ve sluneční soustavě obíhají po eliptických drahách kolem Slunce, které je ve společném ohnisku oběžných elips. Měsíce obíhají kolem planet také po eliptických drahách.

5 Vznik  Vědecká teorie jejího vzniku předpokládá, že před více než 4,6 miliardami let se v Galaxii začaly shlukovat částečky prachu a plynu – vznikal jakýsi obrovský prachoplynný mrak.

6  Pravděpodobně přeměna nedaleké hvězdy v supernovu, kterýžto děj doprovázely tlakové vlny, přiměla mračno k pohybu.

7 Země  Země je třetí planeta sluneční soustavy, zároveň největší terestrická planeta v soustavě a jediné planetární těleso, na němž je dle současných vědeckých poznatků potvrzen život

8 Ostatní planety  Mezi další planety patří: Slunce, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Trpasličí planety.

9  Zdroje: Google, Wikipedie  Vytvořily: Zbyněk a Pepa z Ivančic


Stáhnout ppt "SLUNEČNÍ SOUSTAVA.  Je planetární systém hvězdy známé pod názvem Slunce, ve kterém se nachází naše domovská planeta Země."

Podobné prezentace


Reklamy Google