Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Téma:  LUPA A MIKROSKOP  Obrázky  Studijní text  Něco navíc z netu  Tajenka  Závěr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Téma:  LUPA A MIKROSKOP  Obrázky  Studijní text  Něco navíc z netu  Tajenka  Závěr."— Transkript prezentace:

1  Téma:  LUPA A MIKROSKOP  Obrázky  Studijní text  Něco navíc z netu  Tajenka  Závěr

2

3

4

5

6  Zorný úhel – úhel mezi paprsky, které vycházejí z okrajových bodů předmětu a vnikají do našeho oka.  Vzdaluje-li se předmět, zorný úhel se zmenšuje.  Oko je schopno rozlišit zorný úhel 1´.

7  Zorný úhel malého předmětu můžeme zvětšit, přiblížením předmětu k oku až do vzdálenosti cca 25cm.  Při nutnosti dalšího přiblížení použijeme lupu, nebo mikroskop.

8

9  Lupa je spojka s ohniskovou vzdáleností menší než 25cm.  Vidíme zdánlivý, přímý obraz, větší než předmět.  Lupa zvětší zorný úhel, pod kterým předmět pozorujeme.

10

11  Mikroskop slouží k ještě většímu zvětšení.  Jsou v něm použity dvě soustavy spojných čoček.  Spojka blíže k předmětu se nazývá objektiv.  Spojka, do níž se díváme okem, je okulár.  Zvětšení až 1000krát. Elektronové ještě více.

12

13

14  http://cs.wikipedia.org/wiki/Mikroskop http://cs.wikipedia.org/wiki/Mikroskop  http://www.motic.cz/ http://www.motic.cz/  http://cs.wikipedia.org/wiki/Lupa http://cs.wikipedia.org/wiki/Lupa  http://www.dioptra.cz/lupy-1/lupy-na- cteni.htm http://www.dioptra.cz/lupy-1/lupy-na- cteni.htm

15

16  1) Nejvyšší bůh řecké mytologie.  2) Usmažená pochoutka z rozšlehaných vajec.  3) Hlavní město ostrova Island.  4) Mladší doba kamenná cizím slovem.  5) 3 písmeno od zádu abecedy.  6) Po zpopelnění se ostatky uchovávají v?  7) Anglicky peklo.  8) Děravý sýr.  9) Název německého válečného letectva.

17  1) Zeus  2) Omeleta  3) Rejkjavík  4) Neolit  5) Ypsilon  6) Urna  7) Hell  8) Ementál  9) Luftwaffe

18


Stáhnout ppt " Téma:  LUPA A MIKROSKOP  Obrázky  Studijní text  Něco navíc z netu  Tajenka  Závěr."

Podobné prezentace


Reklamy Google