Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Harvardský systém www.zlinskedumy.cz Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorMgr. Klára Masařová Název šablonyIII/2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Harvardský systém www.zlinskedumy.cz Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorMgr. Klára Masařová Název šablonyIII/2."— Transkript prezentace:

1 Harvardský systém Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/ AutorMgr. Klára Masařová Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název DUMuVY_32_INOVACE_BC 1009 Stupeň a typ vzděláníOdborné vzdělávání Vzdělávací oborInformační služby, Ekonomika a podnikání Tematický okruhHarvardský systém Druh učebního materiáluVýukové materiály Cílová skupinaŽáci středních škol AnotaceKombinovaný výukový materiál pro žáka. Procvičování správného používání odkazů a zpracování použitých pramenů v seminárních pracích. Klíčová slovaAplikace normy ČSN ISO 690:2011, bibliografické citace, odkazy, příklady Datum

2 Vztah mezi bibliografickou citací a odkazy v textu Nejčastěji se používají tyto způsoby zápisu odkazu: – Jméno-datum (známé též jako Harvardský systém); uvádí se v kulatých závorkách. Příklad: Internet mění svět. Časy se mění (Dylen 1961), ale budou se měnit pořád a stále rychleji (The Darkness 2004). Jak uvádí Kotler (2007, s. 21), změny spočívají v různorodosti trhu. Jméno tvůrce a rok jsou uvedeny v kulatých závorkách. Jméno tvůrce se přirozeně vyskytuje v textu, rok vydání je uveden v kulatých závorkách. Rok se uvádí v textu když? V kulatých závorkách je uveden? Odpovězte podle příkladu:

3 „Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Klára Masařová.“ Bibliografie ČSN ISO 690. Informace a dokumentace – Pravidla pro bibliografické odkazy a citace informačních zdrojů. Praha: Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví, Třídící znak PISTORIUS, Vladimír. Jak se dělá kniha: příručka pro nakladatele. 3., dopl. a přeprac. vyd. Příbram: Pistorius. ISBN International Standard Book Number. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: k_Number


Stáhnout ppt "Harvardský systém www.zlinskedumy.cz Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorMgr. Klára Masařová Název šablonyIII/2."

Podobné prezentace


Reklamy Google