Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Subtropický pás 5. ročník

2 Subtropický pás

3 Subtropické podnebné pásy leží mezi pásem tropickým a mírným. Mezi dnem a nocí jsou jen malé rozdíly teplot. Zimy jsou zde krátké, teplé, vlhké. Léta jsou dlouhá, velmi teplá a suchá.

4 Rostliny subtropického pásu cypřiše cedry pinie

5 Olivovník a jeho plody olivy

6 fíkovník

7 Mandloň s plody mandlemi

8 Citrusy – citróny, pomeranče, mandarinky, grepy

9 levandule rozmarýn

10 cesmínavinná réva

11 Živočichové subtropického pásu daněk

12 muflon

13 ovce

14 šakal

15 Klokan – (v Austrálii)

16 V subtropickém pásu jsou velmi příznivé podmínky pro zemědělství

17 Subtropický pás – přírodověda – 5. ročník Použitý software: držitel licence – ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p. Tř. Windows XP Professional PowerPoint Přírodověda – Mgr. Helena Holovská, Ing. Antonín Rükl – Alter Přírodověda – Jiří Matyášek, Věra Štiková – Nová škola Přírodověda – Jarmilá Mladá, Ladislav Podrožek – SPN Přírodověda – Danuše Kvasničková, Jiří Froněk – Fortuna Obrázky z internetu Autor: Mgr. Iva Hořejší ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p. Tř. (www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google