Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hrdli č ka zahradní (Streptopelia decaocto). Délka těla: 28 - 33 cm Délka těla: 28 - 33 cm Rozpětí křídel: 60 cm Rozpětí křídel: 60 cm Hmotnost: 200 g.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hrdli č ka zahradní (Streptopelia decaocto). Délka těla: 28 - 33 cm Délka těla: 28 - 33 cm Rozpětí křídel: 60 cm Rozpětí křídel: 60 cm Hmotnost: 200 g."— Transkript prezentace:

1 Hrdli č ka zahradní (Streptopelia decaocto)

2 Délka těla: 28 - 33 cm Délka těla: 28 - 33 cm Rozpětí křídel: 60 cm Rozpětí křídel: 60 cm Hmotnost: 200 g Hmotnost: 200 g Hrdlička zahradní dorůstá velikosti holuba domácího Hrdlička zahradní dorůstá velikosti holuba domácíhoholuba domácíhoholuba domácího Má béžovohnědý až šedý hřbet, ocas a křídla s černými letkami a o něco světlejší hlavu a břicho Má béžovohnědý až šedý hřbet, ocas a křídla s černými letkami a o něco světlejší hlavu a břicho Na krku má charakteristický nákrčník Na krku má charakteristický nákrčník Tenký, na konci zašpičatělý zobák je černý, končetiny oranžovočervené Tenký, na konci zašpičatělý zobák je černý, končetiny oranžovočervené Samec i samice jsou zbarveny stejně, mladí ptáci jsou o něco světlejší a postrádají černý nákrčník Samec i samice jsou zbarveny stejně, mladí ptáci jsou o něco světlejší a postrádají černý nákrčník

3 Svrchu je šedohnědá, hlava a spodina jsou světlejší s vínově narůžovělým nádechem Svrchu je šedohnědá, hlava a spodina jsou světlejší s vínově narůžovělým nádechem Ocas má na konci širokou bílou pásku, spodní krovky ocasní jsou šedé Ocas má na konci širokou bílou pásku, spodní krovky ocasní jsou šedé Prachový šat mláďat je plavý a řídký. Odrostlejší mláďata jsou na spodní straně hnědší, proužek na šíji je úzký, nebo chybí Prachový šat mláďat je plavý a řídký. Odrostlejší mláďata jsou na spodní straně hnědší, proužek na šíji je úzký, nebo chybí

4 Denní pták,žijící v párech Denní pták,žijící v párech Rozšířena po celé ČR Rozšířena po celé ČR Živí se zrním,bobulemi a hmyzem Živí se zrním,bobulemi a hmyzem Na vejcích sedí 14-16 dní Na vejcích sedí 14-16 dní Zpravidla má dvě mláďata Zpravidla má dvě mláďata V určitém období chráněná vyhláškou č.134/ 1996 Sb. V určitém období chráněná vyhláškou č.134/ 1996 Sb.


Stáhnout ppt "Hrdli č ka zahradní (Streptopelia decaocto). Délka těla: 28 - 33 cm Délka těla: 28 - 33 cm Rozpětí křídel: 60 cm Rozpětí křídel: 60 cm Hmotnost: 200 g."

Podobné prezentace


Reklamy Google