Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Sangai (Čína) Peruano ( Peru Tutupaca ( Chile ) San Jose (Kostarika) Antisana ( Andy ).

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Sangai (Čína) Peruano ( Peru Tutupaca ( Chile ) San Jose (Kostarika) Antisana ( Andy )."— Transkript prezentace:

1

2  Sangai (Čína) Peruano ( Peru Tutupaca ( Chile ) San Jose (Kostarika) Antisana ( Andy ).

3  Je činný stratovulkán na Apeninském poloostrově v Itálii.  Vesuv je jednou z nejznámějších sopek světa.  Za posledních 17.000 let se událo 8 velkých erupcí.  Poslední výbuch byl v roce 1944.

4  Je považována za aktivní sopku s malou pravděpodobností erupce.  Je nejvyšší hora Japonska.  Sopka vznikla opakovaným vyvrhováním lávy a popela a jedná se tedy o stratovulkán.  Poslední výbuch byl v roce 1707.

5  Je nejvyšší činná sopka a druhá nejmohutnější sopka v Evropě.  Nachází se v Itálii.  Jedná se o stratovulkán.  Jedná se o největší aktivní sopku v Itálii.  Poslední výbuch byl v roce 2006.

6

7  Sopka Oblast Rok Oběti Tambora – Indonesie – 1815 – 92.000 mr. Krakatoa – Indonesie – 1883 – 36.000 mr. Mont peleé – Martinik – 1902 – 30.000 mr. Etna – Italie – 1669 – 20.000 mr.

8

9  Pliniovská – Výbuch naschromážděného plynu.  Havajská – Pomalé vytékání žhavé lávy.  Peleiská – Obrovská vlna kouře,plynů a popela.  Strombolská – Vymršťování žhavé lávy a sopečné horniny.

10  Lukáš Neuman  Adéla Švarcová  Denisa Bošinová  Vital iy Lazar


Stáhnout ppt " Sangai (Čína) Peruano ( Peru Tutupaca ( Chile ) San Jose (Kostarika) Antisana ( Andy )."

Podobné prezentace


Reklamy Google