Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Konzultant: Mgr. Martina Mikulincová Vypracovala: Karolina Tannertová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Konzultant: Mgr. Martina Mikulincová Vypracovala: Karolina Tannertová."— Transkript prezentace:

1 Konzultant: Mgr. Martina Mikulincová Vypracovala: Karolina Tannertová

2  1. zemětřesení  2. tornádo + hurikán  3. tsunami  4. sopky  5. resume + adresy

3  Druhy zemětřesení: 1. podle hloubky 2. podle původu  Největší zemětřesení bylo v Číně roku 1976, a zemřelo kolem 240 000 lidí.

4  Druhy tornád: 1. supercelární tornádo 2. nesupercelární tornádo Hurikán = tropická cyklóna Hurikán je obrovský vír s okem ve středu.

5  Jsou po sobě jedoucí obrovské vlny způsobené náhlým přemístěním velkého množství vody na zemskou plochu.  Největší tsunami bylo v Itálii v roce 1908 a desetimetrová vlna zabila přes 200 000 lidí.

6  Druhy sopek: 1. explozivní 2. výlevné 3. smíšené Typy erupcí: 1. havajský 2. strombolský 3. pliniovský 4. peléiský

7  RESUME: I would not want to experience tsunami, volcano, hurricane, tornado or large earthquakes.  Adresy: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e5/Sanfranciscoearthquake1906.jp g http://cina.yin.cz/historie/zemetreseni-tchang-san-1976/fotografie/ http://www.tornada.cz/tornada-v-cr/ http://www.jindrichpolak.wz.cz/encyklopedie/abc/hurikan.php http://www.novakoviny.eu/archiv/veda/426-tsunami http://zs5vajgar.wu.cz/Zemepis6/Sopka.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/92/30424305-045_large.JPG http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Etna_eruption_seen_from_the_International_Spac e_Station.jpg


Stáhnout ppt "Konzultant: Mgr. Martina Mikulincová Vypracovala: Karolina Tannertová."

Podobné prezentace


Reklamy Google