Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST EU Peníze školám

2 Název: Český jazyk - Čteme s písmenem b, B – 1. ročník Anotace: Poznávání písmene b, B v jednotlivých slovech a v textu. Nácvik správného čtení slabik a slov na dané písmeno v řádcích a sloupcích. Postupné čtení víceslabičných slov a jednoduchých textů na dané písmeno. Orientace v textu. Vypracoval: Mgr. Eva Hocková Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace, Český jazyk a literatura Metodika práce s materiálem: výkladová prezentace, lze využít : nácvik hledání slov s písmenem b, B – začátek, prostředek i konec slova čtení slabik s daným písmenem v řádcích a sloupcích čtení slov s otevřenými a zavřenými slabikami tvoření vět na tato slova orientace v textu, domýšlení a dovyprávění textu využití k nácviku čtení jednotlivců i celé třídy Druh učebního materiálu: Prezentace PowerPoint Ročník: 1. ročník Datum vytvoření: leden 2012

3 bobr krab buben boty

4

5

6 bába boty zuby nebe zebe Bára bída bude duby buky

7 brýlehrabebrána brodíhbitákobra bednabublábuben

8 bradka – hrobka – bačkora - Barbora bledule – babička – bedýnka - krabička

9 bábovička – Budulínek – nebezpečí blahopřání – bonbónky – borovice bratranec – býložravý – bramborový

10 Bertíka bolí hlava i uši. Byl u lesa bez kabátu. Je březen a byl i bez čepice. Barča mu nese úkoly. Bertík bude brzy zdravý.

11 Babička bydlí u Berouna. Bydlí v bílém domku se zahrádkou. Na jaře má v zahrádce bledule. Babička ráda nosí brýle a bačkory. Občas ji bolí zuby.

12 Téma: Český jazyk - Čteme s písmenem b, B – 1. ročník Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Windows XP Professional PowerPoint Zdroje: Slabikář pro 1. ročník ZŠ, kol. autorů, Didaktis 2005 http://www.clker.com/clipart-129734.html http://www.clker.com/clipart-156719.html http://www.clker.com/clipart-bass-drum.html http://www.clker.com/clipart-4222.html http://us.123rf.com/400wm/400/400/clairev/clairev0908/clairev090800046/5337486-hedgehog-with-book--vector-illustration.jpg http://static.desktopnexus.com/thumbnails/224354-bigthumbnail.jpg http://images.inmagine.com/img/fstop/fs762/fs762039.jpg http://www.clker.com/clipart-reading-brown-squirrel.html http://images.clipartof.com/thumbnails/1090422-Clipart-Cute-Bear-Sitting-And-Reading-A-Book-Royalty-Free-Vector-Illustration.jpg http://www.clker.com/clipart-4110.html http://www.clker.com/clipart-blue-sweet.html http://www.clker.com/clipart-tingy-1.html http://www.clker.com/clipart-candy-26.html http://images.clipartof.com/thumbnails/439380-Royalty-Free-RF-Clip-Art-Illustration-Of-A-Cartoon-Sick-Spotted-Boy-In-Bed-With-A- Thermometer.jpg http://vektor.pixmac.cz/4/cartoon-grandma-sitting-in-armchair-animal-pixmac-vektor-84071912.jpg Autor: Mgr. Eva Hocková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř.(www.zsrozmital.cz )


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google