Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VYUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍCH NÁSTROJŮ PRO ROZVOJ KLÍČOVÝCH KOMPETENCÍ ŽÁKŮ ZŠ BRODEK U KONICE REG. Č.: CZ.1.07/1.1.04/02.0041 Předmět: Český jazyk Ročník: 4.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VYUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍCH NÁSTROJŮ PRO ROZVOJ KLÍČOVÝCH KOMPETENCÍ ŽÁKŮ ZŠ BRODEK U KONICE REG. Č.: CZ.1.07/1.1.04/02.0041 Předmět: Český jazyk Ročník: 4."— Transkript prezentace:

1 VYUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍCH NÁSTROJŮ PRO ROZVOJ KLÍČOVÝCH KOMPETENCÍ ŽÁKŮ ZŠ BRODEK U KONICE REG. Č.: CZ.1.07/1.1.04/ Předmět: Český jazyk Ročník: 4. Téma:Skloňování podstatných jmen rodu ženského – procvičování pravopisu Autor:Mgr. Věra Švecová

2 D OPLŇ VĚTY PODLE OBRÁZKŮ : Záhony zaléváme _____________. Máme novou knihovnu s mnoha ___________. Na stole stojí vázy s _____________. Jirka má rád polévku s ____________.

3 D OPLŇ VĚTY PODLE OBRÁZKŮ : Na louce se pasou __________. Řízky smažíme na __________. U rybníka kvákají __________. Jitka si ráda hraje s ________.

4 DOPLŇ KONCOVKY PODSTATNÝCH JMEN: Na hráz__ rybníka rostou bříz__ a vrb__. Dědeček má v zahradě stromy s chutnými broskvem__, švestkam__, třešněm__ a se sladkými hruškam__. Na návs__ si hrají dívky s obručem__. U škol__ máme hřiště s mnoha průlezkam__.

5 DOPLŇ KONCOVKY PODSTATNÝCH JMEN: V ZOO jsme obdivovali žiraf__, antilop__ a lam__. Ve větv__ch stromů sedí pěnkav__. Jídlo bez sol__ mi moc nechutná. O prázdninách jsme jeli do Břeclav__ a do Ostrav__.

6 DOPLŇ SLOVA V ZADANÝCH TVARECH: židle6. p. č. mn. _________________ aktovka7. p. č. mn._________________ sůl 7. p. č. j. _________________ starost6. p. č. mn._________________

7 DOPLŇ SLOVA V ZADANÝCH TVARECH: učitelka3. p. č. j._________________ škola2. p. č. j. _________________ kráva1. p. č. mn._________________ krupice4. p. č. j._________________ S DOPLŇĚNÝMI SLOVY PIŠTE VĚTY DO SEŠITU.

8 P OUŽITÉ ZDROJE : Obrázky: citováno tice%20frezie%20kulata.jpg, citováno citováno big.gif, citováno citováno /35352.jpg, citováno citováno citováno


Stáhnout ppt "VYUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍCH NÁSTROJŮ PRO ROZVOJ KLÍČOVÝCH KOMPETENCÍ ŽÁKŮ ZŠ BRODEK U KONICE REG. Č.: CZ.1.07/1.1.04/02.0041 Předmět: Český jazyk Ročník: 4."

Podobné prezentace


Reklamy Google