Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový program: Mechanik - elektrotechnik Název programu: Základy elektrotechniky 2. ročník Proudový chránič Vypracoval : Škarka Miloš Projekt Anglicky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový program: Mechanik - elektrotechnik Název programu: Základy elektrotechniky 2. ročník Proudový chránič Vypracoval : Škarka Miloš Projekt Anglicky."— Transkript prezentace:

1 Výukový program: Mechanik - elektrotechnik Název programu: Základy elektrotechniky 2. ročník Proudový chránič Vypracoval : Škarka Miloš Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/04.0002 je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2 Proudový chránič je elektrický přístroj, který se používá pro zvýšený stupeň ochrany před úrazem elektrickým proudem. Nelze použít pro ochranu základní – samočinným odpojením. Proudovým chráničem se vedou pracovní vodiče, ochranný vodič nikdy nesmíme chráničem vést. Používá se v prostředí se zvýšeným nebezpečím úrazu elektrickým proudem. Jeho hlavní parametry jsou :  jmenovitý proud  reziduální ( rozdílový) proud  selektivita

3 V normálních podmínkách je vektorový součet proudů v pracovních vodičích rovný nule. V sekundárním vinutí součtového transformátoru se neindukuje žádné napětí. Když dojde k úniku proudu z fázového vodiče do země, v sekundárním vinutí transformátoru vznikne napětí, cívkou elektromagnetu projde el. proud a dojde k rychlému odpojení poruchy od elektrické sítě.

4 Pro jednofázové obvody Pro třífázové obvody Test tlačítka

5 (1) Svorky vstupního napájení (2) Výstupní svorky zátěže (3) Resetovací tlačítko (4) Kontakty (druhý je za relé) (5) Relé vybavení (6) Rozdílový transformátor (7) Řídící elektronika (8) Testovací tlačítko (9) Testovací vodič (oranžový)

6 Zapojení proudového chrániče v síti TNC-S S nulouBez nuly Jednofázový spotřebič

7 proudové chrániče v síti TT, IT L1 Síť IT Síť TT

8 proudové chrániče v síti TT, IT L1 Síť IT Síť TT

9  Princip proudového chrániče  Které vodiče se musí vést přes chránič?  Co je reziduální proud?  Kdy je nutno použít proudový chránič?  Nakresli zapojení chrániče v síti TN

10 co označují číslice na obrázku č. 1 ? Obr. 1

11  http://www.jtlelektro.cz http://www.jtlelektro.cz  www.wikipedia.cz www.wikipedia.cz


Stáhnout ppt "Výukový program: Mechanik - elektrotechnik Název programu: Základy elektrotechniky 2. ročník Proudový chránič Vypracoval : Škarka Miloš Projekt Anglicky."

Podobné prezentace


Reklamy Google