Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST EU Peníze školám

2 Název: Český jazyk - Čteme s písmenem ch, Ch – 1. ročník Anotace: Poznávání písmene ch, Ch v jednotlivých slovech a v textu. Nácvik správného čtení slabik a slov na dané písmeno v řádcích a sloupcích. Postupné čtení víceslabičných slov a jednoduchých textů na dané písmeno. Orientace v textu. Vypracoval: Mgr. Eva Hocková Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace, Český jazyk a literatura Metodika práce s materiálem: výkladová prezentace, lze využít : nácvik hledání slov s písmenem ch, Ch – začátek, prostředek i konec slova čtení slabik s daným písmenem v řádcích a sloupcích čtení slov s otevřenými a zavřenými slabikami tvoření vět na tato slova orientace v textu, domýšlení a dovyprávění textu využití k nácviku čtení jednotlivců i celé třídy Druh učebního materiálu: Prezentace PowerPoint Ročník: 1. ročník Datum vytvoření: leden 2012

3 chata chodec hrách chléb

4

5

6 hrách chlad chlap smích sluch chléb plech chlup vchod schod

7 chatachůvapýcha chápekýcháchyba dýcháchasachvost

8 chodec – blecha - břicho střecha – chrání - buchty příchod – pochod - chytat

9 chalupa – choroba – chování chlebíček – chovatel – chladnička chytráček – chudoba – chumelenice

10 Malá chata je pana Buchty. Pan Buchta má syna Michala. Michal je milý a chytrý hoch. Rád chytá ryby u chalupy. Každá chvíle u chaty je milá.

11 Michal pospíchal s chlebem v ruce. Bác a už byl na zemi i s chlebem. Ale Michal na zemi chleba nenechal. Maminka Michala pochválila. Chleba usušila králíkům.

12 Téma: Český jazyk - Čteme s písmenem ch, Ch – 1. ročník Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Windows XP Professional PowerPoint Zdroje: Slabikář pro 1. ročník ZŠ, kol. autorů, Didaktis 2005 http://www.clker.com/clipart-house-59.html http://www.clker.com/clipart-pea-pod-1.html http://www.clker.com/clipart-walking-16.html http://www.clker.com/clipart-hgfhgf.html http://readkutubkids.files.wordpress.com/2010/06/kids-reading.jpg http://cloud.graphicleftovers.com/11976/item35109/Owl-teacher-reading-book-1b.jpg http://images.clipartof.com/small/1062220-Clipart-Professor-Owl-Reading-Royalty-Free-Vector-School-Illustration.jpg http://www.clker.com/clipart-reading-is-fun.html http://www.clker.com/clipart-220633.html http://www.clker.com/clipart-read-book-black-hair.html http://www.abramscreek.com/images14/cartoon_cabin.jpg http://www.clker.com/clipart-200459.html Autor: Mgr. Eva Hocková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř.(www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Inovace a zkvalitnění výuky projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google