Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jezera Jan Dušek. Co je to jezero? Některá jezera vznikla zaplněním příkopových propadlin vodou. Jsou většinou dlouhá, úzká a hluboká. Která z těchto.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jezera Jan Dušek. Co je to jezero? Některá jezera vznikla zaplněním příkopových propadlin vodou. Jsou většinou dlouhá, úzká a hluboká. Která z těchto."— Transkript prezentace:

1 Jezera Jan Dušek

2 Co je to jezero?

3 Některá jezera vznikla zaplněním příkopových propadlin vodou. Jsou většinou dlouhá, úzká a hluboká. Která z těchto jezer mají tektonický původ? BAJKAL LADOŽSKÉ JEZERO TANGANIKA Nazýváme je TEKTONICKÁ JEZERA. Jaká je hloubka Bajkalu?

4 Slaná jezera jsou zbytky pravěkých moří. Příkladem jsou jezera, ležící na: 42° s.š., 50° v.d. 45° s.š., 60° v.d.

5 Aralské jezero vysychá...

6 Jak mohla vzniknout SOPEČNÁ JEZERA?

7 Které části světa byly v dobách ledových zaledněné? Po roztání ledovců vznikla LEDOVCOVÁ JEZERA. Uveďte příklady ledovcových jezer:

8 Ve vápencových oblastech vznikla KRASOVÁ JEZERA.

9 Zapište si:  Jezera jsou přirozené nádrže stojaté vody  Rozdělení jezer podle původu: - tektonická - zbytky bývalých moří - sopečná - ledovcová - krasová


Stáhnout ppt "Jezera Jan Dušek. Co je to jezero? Některá jezera vznikla zaplněním příkopových propadlin vodou. Jsou většinou dlouhá, úzká a hluboká. Která z těchto."

Podobné prezentace


Reklamy Google