Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ledovce Jan Dušek. Sněžná čára na Kilimandžáru leží ve výšce 5500 m n.m. Co označuje termín SNĚŽNÁ ČÁRA? Je sněžná čára všude na Zemi ve stejné nadmořské.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ledovce Jan Dušek. Sněžná čára na Kilimandžáru leží ve výšce 5500 m n.m. Co označuje termín SNĚŽNÁ ČÁRA? Je sněžná čára všude na Zemi ve stejné nadmořské."— Transkript prezentace:

1 Ledovce Jan Dušek

2 Sněžná čára na Kilimandžáru leží ve výšce 5500 m n.m. Co označuje termín SNĚŽNÁ ČÁRA? Je sněžná čára všude na Zemi ve stejné nadmořské výšce?

3 Jak vzniká ledovec?

4 Zjistěte, jaké typy ledovců rozlišujeme: Které z těchto ledovců jsou rozsáhlejší? PEVNINSKÉHORSKÉ LEDOVCE Které z těchto ledovců jsou početnější?

5 Poznáte pevninský ledovec na obrázku? Určete souřadnice jižního pólu: Co se nachází na jižním pólu? Vyhledejte v mapě českou polární stanici:

6 Jak se nazývá zaledněná oblast v okolí severního pólu?

7 Uveďte příklady pohoří, ve kterých se nacházejí horské ledovce:

8 Víte, jaký tvar mají údolí modelovaná ledovci?

9 PAŘÍŽ TOKIO NORSKO VÍDEŇ KODAŇ Doplňte do křížovky chybějící názvy dvojic STÁT - HLAVNÍ MĚSTO a vyluštěte tajenku: FJORD = ledovcové údolí zatopené mořem Zjistěte podle vlajky, které evropské zemi se říká "ZEMĚ FJORDŮ"

10 Zapište si:  Sněžná čára = nadmořská výška, od níž netaje sníh  Ledovce: - pevninské (Antarktida, Grónsko) - horské (Alpy)  Ledovcové údolí - tvar U  Fjord = ledovcové údolí zatopené mořem (Norsko)


Stáhnout ppt "Ledovce Jan Dušek. Sněžná čára na Kilimandžáru leží ve výšce 5500 m n.m. Co označuje termín SNĚŽNÁ ČÁRA? Je sněžná čára všude na Zemi ve stejné nadmořské."

Podobné prezentace


Reklamy Google