Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ICT- 2 - 1 - 3 5 VL Evropa – povrch 5.R. Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ICT- 2 - 1 - 3 5 VL Evropa – povrch 5.R. Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme."— Transkript prezentace:

1

2 ICT- 2 - 1 - 3 5 VL Evropa – povrch 5.R. Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace obsahuje cvičení pro práci s mapou. Tuto prezentaci žáci doplňují interaktivně na tabuli. V tištěné podobě je určena – jednotlivci, dvojici či skupině. Autor: Mgr. Pavla Polanská Jazyk: Český jazyk Předmět : Vlastivěda Očekávaný výstup: poznává Evropu, pracuje se získanými informacemi Speciální vzdělávací potřeby - žádné – Klíčová slova: Evropa, povrch Evropy, orientace, mapa Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: kombinovaná, výklad/aktivita Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání – základní vzdělávání - první stupeň – druhé období Typická věková skupina 10 - 11 let Celková velikost – 681 kB – soubor pptx

3

4 Povrch Evropy – slepá mapa

5 Práce s mapou Vypiš 5 pohoří ……………………………………………………………………………………. Vypiš 3 nížiny ……………………………………………………………………………………. Vyhledej na mapě nejvyšší horu Evropy. Napiš její název, pohoří ve kterém leží a nadmořskou výšku. …………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………….

6 Práce s mapou Vypiš co tvoří hranici mezi Evropou a Asií. ……………………………………………………………………………………. Jak se nazývá oceán, který omývá západní břehy Evropy. ……………………………………………………………………………………. Jak se nazývá největší poloostrov na severu Evropy. …………………………………………………………………………………….

7 Použité obrázky Mapa světa … http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Location_of_Eur ope.svg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Location_of_Eur ope.svg Mapa Evropy … http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Europe_topograp hy_map.png http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Europe_topograp hy_map.png


Stáhnout ppt "ICT- 2 - 1 - 3 5 VL Evropa – povrch 5.R. Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme."

Podobné prezentace


Reklamy Google