Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ICT- 2 - 1 - 30 VL Evropa 5.R. Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ICT- 2 - 1 - 30 VL Evropa 5.R. Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace."— Transkript prezentace:

1

2 ICT VL Evropa 5.R. Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace obsahuje výklad Evropa – Pobaltí – Lotyšsko a Litva. Prezentace je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Mgr. Pavla Polanská Jazyk: Český jazyk Předmět : Vlastivěda Očekávaný výstup: poznává krajinu Evropy Speciální vzdělávací potřeby - žádné – Klíčová slova: Evropa, mapa, krajina, Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: výklad Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání – základní vzdělávání - první stupeň – druhé období Typická věková skupina let Celková velikost – kB – soubor pptx

3 Evropa – Pobaltí – Lotyšsko a Litva

4 Lotyšsko – hlavní město Riga

5 Riga – hlavní město Dům u Černohlavců - jeho jméno se odvozuje od členů obchodního spolku, jimž náležel a kteří se lišili od ostatních tmavou pokrývkou hlavy.

6 Lotyšská krajina - velmi podobný ráz krajiny s tou naší

7 Řeka Gauja

8 Rundale – zámek, národní kulturní památka

9 Litva – hlavní město Vilnius

10 Hora křížů – posvátné místo Litevců

11 Pokus se přečíst nápis na budově.

12 Použité obrázky Mapa … &z= &z=3 Mapa Litvy … &z=6&l= &z=6&l=2 Mapa Lotyšska … &z=6&l= &z=6&l=2 Všechna fota … autor


Stáhnout ppt "ICT- 2 - 1 - 30 VL Evropa 5.R. Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace."

Podobné prezentace


Reklamy Google