Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ICT- 2 - 1 - 23 VL PRAVĚCÍ ZEMĚDĚLCI 4.R Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ICT- 2 - 1 - 23 VL PRAVĚCÍ ZEMĚDĚLCI 4.R Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme."— Transkript prezentace:

1

2 ICT- 2 - 1 - 23 VL PRAVĚCÍ ZEMĚDĚLCI 4.R Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme Anotace: Prezentace obsahuje výklad – pravěcí zemědělci. Prezentace je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Mgr. Pavla Polanská Jazyk: Český jazyk Předmět : Vlastivěda Očekávaný výstup: získá představu o životě v pravěku Speciální vzdělávací potřeby - žádné – Klíčová slova: pravěcí zemědělci, obydlí, Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: výklad Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání – základní vzdělávání - první stupeň – druhé období Typická věková skupina 10 - 11 let Celková velikost – 5 460 kB – soubor pptx

3 Pravěcí zemědělci

4 P RAVĚCÍ LIDÉ SE ZAČÍNAJÍ USAZOVAT, STAVÍ SI OBYDLÍ. D OMY MAJÍ DŘEVĚNOU KONSTRUKCI, STĚNY JSOU Z PROUTÍ OMAZANÉHO HLÍNOU. S TŘECHU TVOŘÍ SLAMĚNÉ DOŠKY.

5 V DLOUHÉM DOMĚ BYDLÍ JEDNA VELKORODINA – VŠECHNY DCERY JEDNÉ MATKY SE SVÝMI MANŽELI (Z JINÝCH RODŮ) A S DĚTMI. OBČAS SE K NIM NASTĚHUJÍ I JEJICH ZVÍŘATA.

6 VAŘÍ SE NA OTEVŘENÉM OHNI, POZDĚJI V PÍCKÁCH. CO VIDÍŠ NA OBRÁZKU? OTEVŘENÝ OHEŇ NEBO PÍCKU?

7 PRAVĚCÍ ZEMĚDĚLCI JEDLI TO, CO SI VYPĚSTOVALI. OBILÍ UCHOVÁVALI V HLINĚNÝCH HRNCÍCH. VAŘILI SI NEKVAŠENÉ PLACKY Z MOUKY A JEDLI KAŠI LŽÍCÍ.

8 DOLE ŽILI, NAHOŘE SPALI. VŠIMNĚTE SI, ZAČOUZENÉHO PROSTORU, VE KTERÉM SPALI. PRAVĚKÝ ČLOVĚK VĚŘIL, ŽE OHEŇ HO OČIŠŤUJE. MYSLÍŠ SI TO TAKÉ? SVÉ TVRZENÍ ZDŮVODNI.

9 DŘEVĚNÁ KANOE STARÝCH NÁRODŮ.

10 H ÁDANKA - ? C O TO JE ? K ČEMU TO SLOUŽÍ ? Z ČEHO JE TO VYROBENO ?

11 Ř EŠENÍ : R YBÁŘSKÁ VRŠ – VYROBENA Z PROUTÍ

12 P OUŽITÉ OBRÁZKY Virtuální obraz … http://www.vasak.cz/por_036.htm http://www.vasak.cz/por_036.htm Všechna fota … autor


Stáhnout ppt "ICT- 2 - 1 - 23 VL PRAVĚCÍ ZEMĚDĚLCI 4.R Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Místo, kde žijeme."

Podobné prezentace


Reklamy Google