Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sabina Náhlíková IX.A.  Medvědovití mají velmi velkou lebku, krátký ocas a silné nohy s dlouhými nezatažitelnými drápy, kterými mohou jediným úderem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sabina Náhlíková IX.A.  Medvědovití mají velmi velkou lebku, krátký ocas a silné nohy s dlouhými nezatažitelnými drápy, kterými mohou jediným úderem."— Transkript prezentace:

1 Sabina Náhlíková IX.A

2  Medvědovití mají velmi velkou lebku, krátký ocas a silné nohy s dlouhými nezatažitelnými drápy, kterými mohou jediným úderem zabít i velké zvíře.  Samci jsou až o 20 % větší než samice. Srst bývá černé, hnědé nebo bílé barvy, obvykle mají na prsou žlutý nebo bílý znak.

3  Mají výborný čich, ale špatný zrak a sluch.  Medvědovití chodí pomalu a při chůzi se dotýkají země všemi pěti prsty i patou, ale v případě potřeby dokážou hodně zrychlit a také velmi dobře šplhají.  Potrava většiny druhů medvědovitých se skládá většinou z masa(ryby, hmyz, ) a rostlinného materiálu (kořeny a bobule)

4  Medvědi jsou velicí savci z řádu šelem.  Mezi medvědy najdeme největší šelmu, je jím medvěd hnědý– kodiak, který ve vztyčené pozici na zadních nohou dosahuje výšky až 3,5 m.

5  Genetická analýza chlupů, které údajně pocházejí ze sněžného muže, ukázala naprostou shodu s DNA z 40 až 120 tisíc let staré čelisti medvěda.  Zkoumány byly dva vzorky místními obyvateli označené za yettiho.

6  Pokud vás zmerčí medvěd neutíkejte - mohlo by to vyprovokovat pronásledování.  Když stojí na zadních nohách, snaží se vás identifikovat zrakem a čichem.  Pokud medvěd zaútočí, chce vás jenom zastrašit. Lehněte si na zem a dělejte, že jste mrtví, ruce dejte za hlavu a kryjte si hlavu a krk, medvěd zjistí, že nejste nebezpeční odejde.

7  Zimu medvědi tráví zimním spánkem, který je označován jako nepravý. Medvědi v zimě nevylučují trus ani moč, nýbrž dochází k jakési recyklaci produktů metabolismu. Na konci tlustého střeva se vytvoří jakási zátka ze suchého trusu, kterou medvěd „vytlačí“ až na jaře dalšího roku.  Délka zimního spánku je 75-120 dní, zpravidla od poloviny listopadu do poloviny března. Medvěd se však může probudit i dříve.Po dobu zimního spánku je medvěd schopen přijímat podněty z okolí

8  Medvěd brýlatý – méně známy druh  Medvěd hnědý- výskyt na Slovensku  Medvěd grizzly- potrava-lososy, medvěd samotář  Panda velká- stala národním symbolem Číny a je zobrazována na čínských zlatých mincích. Živí se pouze rostlinami  Medvěd lední-výborný plavec,nejnebezpečnější !!

9  http://cs.wikipedia.org/wiki/Medv%C4%9Bd_ledn%C 3%AD http://cs.wikipedia.org/wiki/Medv%C4%9Bd_ledn%C 3%AD  https://www.google.cz/#q=medv%C4%9Bdovit%C3%A D+z%C3%A1stupci https://www.google.cz/#q=medv%C4%9Bdovit%C3%A D+z%C3%A1stupci  http://www.selmy.cz/medved/rozmnozovani/ http://www.selmy.cz/medved/rozmnozovani/  https://www.google.cz/search?q=medv%C4%9Bd&so urce=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=U3F9UpqsHrGy7Aam wIHQCw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#q =z%C3%A1stupci+medv%C4%9Bdovit%C3%AD&tbm=i sch&imgdii=_ https://www.google.cz/search?q=medv%C4%9Bd&so urce=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=U3F9UpqsHrGy7Aam wIHQCw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#q =z%C3%A1stupci+medv%C4%9Bdovit%C3%AD&tbm=i sch&imgdii=_

10  Wikipedia  Google  Dokumenty v Tv  Encyklopedie  Šelmy.cz

11 Děkuji za zhlednutí této prezentace Sabina Náhlíková IX.A Zš Kravaře Šelmy medvědovité KONEC


Stáhnout ppt "Sabina Náhlíková IX.A.  Medvědovití mají velmi velkou lebku, krátký ocas a silné nohy s dlouhými nezatažitelnými drápy, kterými mohou jediným úderem."

Podobné prezentace


Reklamy Google