Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Na to aby jsi mohl začít hrát RPG Numínia budeš potřebovat znalost spisovného jazyka českého / slovenského, znalost RPG pravidel a především pořádnou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Na to aby jsi mohl začít hrát RPG Numínia budeš potřebovat znalost spisovného jazyka českého / slovenského, znalost RPG pravidel a především pořádnou."— Transkript prezentace:

1

2 Na to aby jsi mohl začít hrát RPG Numínia budeš potřebovat znalost spisovného jazyka českého / slovenského, znalost RPG pravidel a především pořádnou dávku představivosti.

3 Hra pracuje na principu Textového RPG, to znamená, že děj tvé postavy píšeš ty a případné zápletky děje, či změnu prostředí píše vypravěč.

4 Pravidla RPG jsou velice snadná, do * uzavíráme aktivitu, co postava dělá (*Zamává.* ) a bez hvězdiček značíme promluvu tvé postavy (Ahoj). Takže ve výsledku to vypadá asi takto : *Zamává.* Ahoj!

5 Za postavu píšeme třetí osobou čísla jednotného. Překlepy (*Zaamva) opravujeme pomocí dvou lomítek // (// * Zamává* ), nebo v nich uzavíráme vše co je mimo RPG hru (// Text zprávy //)

6 RPG (zkratka z angl. Role playing game, česky překládaná, jako hra na hrdiny) je druh hry, kde hráči zaujímají role postav, které si vytvoří a za které v samotné hře jednají. Hráč takový svět svou fiktivní rolí tedy odvíjí a na základě sobě vlastní libovůle do jisté míry spoluvytváří. Na svět RPG hry proto musí dnem i nocí dohlíží člověk, který znovu a znovu formuje hru, vytváří nová prostředí, nové děje, dějové zápletky. Ručí za bezpečnost hry, za své vytvořené postavy. Ale je i jakousi sovou, která dnem i nocí hlídá pravidla hry.

7 Za svou postavu ovšem člověk ručí sám. Pokud se rozhodne, že bude masový vrah, tak se jistě nemůže dočkat milého zacházení od ostatních hráčů. Jistě v slušném měřítku, nebudeme si nadávat vulgárními výrazy. Jeho postava bude pronásledována, zatknuta a nebo i možná zabita.

8 Ty a tvá postava, jste odlišní. Jistě můžete jsi vytvořit postavu podobnou vašemu povahovému charakteru, vzhledu. Ale i můžete mít postavu, která je přesným opakem vaší osobnosti. Proto je přirozené, že vaše postava není vy. To co se dozvíte mimo RPG vaše postava neví, to co vidíte mimo RPG vaše postava nevidí. Hrajete za novou bytost, určujete jak se bude chovat, oblékat, ale jakmile usednete za obrazovku a pustíte Numínii, tak se musíte vtělit do své postavy.

9


Stáhnout ppt "Na to aby jsi mohl začít hrát RPG Numínia budeš potřebovat znalost spisovného jazyka českého / slovenského, znalost RPG pravidel a především pořádnou."

Podobné prezentace


Reklamy Google