Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Úvodní hodina Informatika a výpočetní technika. Vyučující  Jméno: Gabriela Müllerová  Kontakty:  Kabinet: 1. patro.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Úvodní hodina Informatika a výpočetní technika. Vyučující  Jméno: Gabriela Müllerová  Kontakty:  Kabinet: 1. patro."— Transkript prezentace:

1 Úvodní hodina Informatika a výpočetní technika

2 Vyučující  Jméno: Gabriela Müllerová  Kontakty: e-mail: GMullerova@seznam.cz  Kabinet: 1. patro

3 Řád učebny  Vstup do učebny je povolen pouze se souhlasem vyučujícího.  Tašky nepatří k počítači.  V počítačové učebně je zakázáno běhat, skákat a jinak ohrožovat svoji bezpečnost, stejně jako bezpečnost ostatních.  K počítačům je zakázáno nosit jídlo a pití.  Počítač je možné zapnout se souhlasem vyučujícího.  Hrát hry nebo pracovat s jinými programy je během vyučování zakázáno.

4 Řád učebny  Měnit nastavení systému, instalovat a nahrávat nové programy, svévolně kopírovat soubory a složky je bez souhlasu učitele zakázáno, stejně jako stahování dat z internetu.  Každý žák odpovídá za své pracoviště. Při odchodu se odhlásí a srovná židli. Po poslední hodině každý svůj počítač a monitor vypne.  Jiné další podrobnosti jsou řešeny dle školního řádu a pravidel pro přístup do školní počítačové sítě a internetu.  Žák na začátku školního roku stvrdí podpisem, že se z následujícími pravidly seznámil a bude je dodržovat.

5 Pravidla učebny  Případná samostatná práce na počítačích je možná v odpoledních hodinách.  Přihlašování: Uživatel: student Heslo: student

6 První pomoc při úrazu elektrickým proudem  Nejprve je potřeba se podívat, jestli není postižený zapojený do obvodu elektrického proudu, a v případě, že je, tento obvod nejprve odpojit a teprve potom dělat cokoli jiného. vypnout hlavní vypínač vytáhnout síťovou šňůru pomocí něčeho suchého a nevodivého odsunout pryč vodič nebo postiženého

7 První pomoc při zásahu elektrickým proudem  Všechny operace při odstraňování postiženého nebo kabelu je dobré provádět pravou rukou. Pokud si zachránce sáhne, je průchod proudu pravou rukou méně nebezpečný. Proud jde mimo srdce.  Není dobré se zapřít o topení a jiné podobné předměty.   155 nebo 112  hašení: sněhový hasicí přístroj

8 Cíl předmětu  Osvojit si správný styl práce u počítače, zvládnout základní úkony potřebné pro běžnou práci u počítače, ovládnout efektivní styl práce s informacemi.

9 Hodnocení  známky praktických cvičení v hodině, opakování, testy  po nemoci je žák povinen doplnit si probrané učivo  připravenost na hodinu pomůcky (sešit, přenosové médium – disketa, CD, USB-flash) řešení domácích prací  seminární práce

10 Literatura  Základní studijní literatura: NAVRÁTIL, P.: S počítačem nejen k maturitě, 1.díl, uč. pro stř. školy. Praha, Computer Media 2004.  Doporučená studijní literatura: ROUBAL, P.: Windows XP, učebnice pro stř. školy. Praha, Computer press 2002. ŠIMEK, T.: Microsoft Word 2002, učebnice pro stř. školy. Praha, Computer press 2003. BROŽ, T.: Microsoft Excel 2002, učebnice pro stř. školy. Praha, Computer press 2003. NÁDBĚLA, J.: Velký počítačový slovník. Praha, Computer Media 2004.


Stáhnout ppt "Úvodní hodina Informatika a výpočetní technika. Vyučující  Jméno: Gabriela Müllerová  Kontakty:  Kabinet: 1. patro."

Podobné prezentace


Reklamy Google