Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Poučení o bezpečnosti v učebně výpočetní techniky Výpočetní technika.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Poučení o bezpečnosti v učebně výpočetní techniky Výpočetní technika."— Transkript prezentace:

1 Poučení o bezpečnosti v učebně výpočetní techniky Výpočetní technika

2 jméno autoraMgr. Petr Jonáš název projektu Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa, Pátova ulice číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.0495 číslo šablonyIII/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT předmětVýpočetní technika pořadové číslo DUM01

3 Anotace Prezentace seznamuje žáky s pravidly chování v učebně výpočetní techniky s ohledem na ochranu jejich zdraví a majetku. AutorMgr. Petr Jonáš Očekávaný výstup Žáci dbají na dodržování pravidel bezpečnosti práce, rozumějí důvodům jejich dodržování. Druh učebního materiáluprezentace Druh interaktivitykombinovaná Cílová skupinažák Stupeň a typ vzdělávánízákladní vzdělání – druhý stupeň Typická věková skupina12 - 15 let

4 Vstup do učebny výpočetní techniky Do učebny vstupujeme pouze se svolením učitele. Jsme přezutí. Usedáme na určená místa. Zkontrolujeme své pracoviště. Případné nedostatky hlásíme vyučující/mu. Nevybalujeme si jídlo ani pití. Za své místo odpovídáme!

5 Práce s osobním počítačem Pracovní místo udržujeme v čistotě a pořádku. Na pracovní ploše máme jen věci a pomůcky nutné pro zadanou práci. Soubory si ukládáme pouze do svého datového adresáře (později úložiště na internetu) Do cizích adresářů nevstupujeme. Vlastní přenosná média (FD, CD) lze používat pouze se souhlasem vyučujícího.

6 Zakázáno je měnit konfiguraci adresářů a programů spouštět neznámé programy odstraňovat svépomocí jakékoliv poruchy na zařízení počítače, popřípadě na elektrické instalaci manipulovat se zařízením a vybavením učebny opouštět místo bez svolení učitele vynášet jakékoli pomůcky mimo učebnu Případné nedostatky hlásíme vyučujícímu informatiky.

7 Porušování řádu učebny Vědomé neustálé porušování řádu učebny VT povedou k udělení kázeňských opatření! Škody na vybavení učebny způsobené z nedbalosti nebo úmyslně budou ohlášeny rodičům a bude požadována náhrada škody. I v odborných učebnách platí školní řád!

8 Odchod z učebny Po skončení práce uvedeme svá pracovní místa do pořádku. Z učebny odcházíme na pokyn vyučující/ho.

9 Zdroje 1.Provozní řád učebny výpočetní techniky 2.Galerie softwaru

10 DĚKUJI ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "Poučení o bezpečnosti v učebně výpočetní techniky Výpočetní technika."

Podobné prezentace


Reklamy Google